Zlato i dvije bronze za reprezentativce BiH

29.04.2022. 19:12
0
IZVOR: srna.rs

Član taekvondo reprezentacije BiH Mehmed Krupić juniorski je prvak Evrope, a Ivana Ilić i Melina Ružnić osvojile su bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u taekvondou u Poreču, izjavio je Srni predsjednik Taekvondo saveza Republike Srpske i član reprezentacije BiH Branislav Njegovan.

Njegovan je precizirao da je Krupić do titule došao pobjedom nad predstavnikom Ukrajine, dok je na putu do finala savladao reprezentativca Španije i dvojicu Iraca.

- Ilićeva je u polufinalu izgubila od predstavnice Holandije, dok je od Ružnićeve bila bolja taekvondistkinja iz Irske. Sutra su na rasporedu seniorske borbe - rekao je Njegovan.

U reprezentaciji BiH je 29 takmičara, od kojih 10 iz Republike Srpske.

Na Evropskom prvenstvu u taekvondou u Poreču do 1. maja učestvuje više od 900 takmičara iz 28 zemalja.