У Сарајеву испред Клиничког центра и два Дома здравља тријажни шатори

16.03.2020. 10:50
0
ИЗВОР: Srna

Испред Клиничког центра Универзитета у Сарајеву /КЦУС/ и домова здравља "Омер Маслић" и "Сарај поље" су, ради превенције вируса корона, постављени тријажни шатори у којима се врше прегледи пацијената прије уласка у ове здравствене установе.

Испред Клиничког центра налази се стотињак лица које особље враћа на главни улаз како би обавили преглед и дезинфекцију прије уласка у ову здравствену установу.

Љекари и сестре у шатору испред КЦУС-а прије уласка прегледају пацијенте, разговарају са њима о евентуалним путовањима и контактима са особама које су дошле из иностранства, те их упућују даље, јавља "Klix".

Испред Дома здравља "Омер Маслић", гдје је постављен тријажни шатор, од јутрос се прегледају сви они који желе да уђу у просторије ове здравствене установе.

Шатори су стационирани и испред Дома здравља "Сарај поље", али тамо за сада нема никога.

Шатор, како каже медицинско особље, још увијек није у функцији, али ће ускоро почети да ради.

Коментари 0
Повезане вијести
Поново успостављен саобраћај на путу Фоча-Сарајево Поново успостављен саобраћај на путу Фоча-Сарајево
Повратници из бољшевичког пакла Повратници из бољшевичког пакла
Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро
Најчитаније
  • Погинуо мотоциклиста на магистралном путу Фоча–Гацко
    21h 26m
    5
  • Обустављен саобраћај на дионици Фоча-Гацко због удеса
    22h 59m
    0
  • Додик открио на коју функцију иде Вишковић
    4h 55m
    0
  • Зора Видовић ветеранима ВРС обећала борачки додатак већи за 30 пфенига
    8h 39m
    4
  • Радован Вишковић поднио оставку
    4h 59m
    2