Апел грађанима да не пале траву и ниско растиње на отвореном простору

06.07.2023. 17:08
0
ИЗВОР: srna.rs

Министарство унутрашњих послова /МУП/ Србије апеловао је да грађани не пале траву и ниско растиње на отвореном простору, јер тиме могу довести у опасност себе и животе других људи, али и екосистем.

Помоћник начелника Управе за ватрогасно-спасилачке јединице Министарства унутрашњих послова Давор Видовић упозорио је да паљење траве и ниског растиња на отвореном, посебно у близини шума, може довести до великих пожара и угрожавања живота и здравља људи, као и велике имовинске штете.

Видовић је подсјетио да су прошле године ватрогасци-спасиоци интервенисали на гашењу 31.334 пожара, од чега су половина били пожари на отвореном, у којима је погинуло шест и повријеђено 25 особа.

Он је указао да је Законом о заштити од пожара забрањено спаљивање стрних остатака усјева, смећа и биљних остатака и да је за непоштовање те одредбе Законом за правна лица запријећена казна од 300.000 до милион динара, а за физичка 10.000 динара, саопштио је МУП.

- Законом је забрањено и ложење ватре у шумама или на удаљености мањој од 200 метара од шума, а запрећена казна за непоштовање ове одредбе је између 10.000 и 50.000 динара - рекао је он.

Коментари 0
Повезане вијести
Апел грађанима да не пале ватру на излетиштима Апел грађанима да не пале ватру на излетиштима
Пале: Aпел становницима да чувају јавне површине Пале: Aпел становницима да чувају јавне површине
Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ Полицајцима исплаћене плате, некима веће и за 800 КМ
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    20h 3m
    13
  • На данашњи дан умро велики Борислав Пекић: Српски писац који је свој живот посветио борби за слободу
    20h 6m
    0
  • Српска невјеста из Холивуда
    20h 3m
    0
  • Потврђена оптужница против поштара за проневјеру 23.831 КМ
    20h 27m
    0
  • Др Бојан Стевановић нови специјалиста на Одјељењу гинекологије и акушерства
    15h 14m
    1