Арсенал оружја пронађен у требињској старој мртвачници

18.10.2019. 16:34
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У такозваној старој мртвачници, која је у кругу требињске болнице саграђена још у вријеме Аустроугарске, приликом чишћења просторија пронађен је арсенал минско-експлозивних средстава, које је уклонио деминерски А тим.

Све је уочио радник болнице, који је остатке отпада уклањао полако због бојазни да ту може бити минско-експлозивних средстава одлаганих с лешевима који су у вријеме протеклог рата довожени у такозвану нову мртвачницу.

У питању су бомбе, муниција разних калибара, као и нешто ловачке муниције, те два пуна оквира за аутоматску пушку, а све то је деминерски А тим из Требиња безбједно уклонио.

- Дигао сам најприје горњи слој земље из којег су вирили дијелови наоружања и нашао десетак метака, а касније су момци пронашли још метака, опасач с прикаченим бомбама, оквире од аутоматске пушке, који нису кородирали и у поприлично су здравом стању, а претпостављамо да испод има још наоружања - каже Мишо Памучина, координатор за деминирање при Градској управи Требиње.

Коментари 0
Повезане вијести
Пронађена гаража пуна оружја, двојац покушао побјећи из Србије Пронађена гаража пуна оружја, двојац покушао побјећи из Србије
Двојац пао због крађе, у њиховим кућама пронађен арсенал оружја Двојац пао због крађе, у њиховим кућама пронађен арсенал оружја
Ухапшен отац осумњиченог за осмоструко убиство у Младеновцу Ухапшен отац осумњиченог за осмоструко убиство у Младеновцу
Најчитаније
  • У саобраћајној незгоди у Палама тешко повријеђен пјешак
    17h 26m
    0
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    11h 46m
    0
  • Потребно ускладити цијене воде и комуналних услуга на подручју града
    14h 10m
    1
  • Божовић: Маске падају и свака звјерка показује свој траг
    8h 7m
    0
  • Пао и Закон о ВСТС-у
    13h 9m
    2