Бивши припадник Армије РБиХ Хусеин Мујановић осуђен на десет година затвора

09.05.2022. 18:24
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Бивши припадник Армије РБиХ Хусеин Мујановић осуђен је данас пред одјељењем за ратне злочине Вишег суда у Београду на казну затвора од десет година у коју ће му бити урачунато и вријеме проведено у притвору, јавља Анадолија.

Ово је првостепена пресуда, након што је Апелациони суд предмет вратио на поновно суђење, јер је поништио пресуду од 6. јула 2020. године којом је Мујановић био осуђен на десет година затвора.

Мујановић се оптужницом српског тужилаштва терети да је као управник војничког притвора снага Армије РБиХ у мјесту Храсница у Сарајеву држао затворене око 30 цивила српске националности, без законског основа и одлуке надлежног органа и да је према њима поступао нечовјечно и наносио им тешке душевне патње, тако што им није обезбједио минимум услова за живот. 

У оптужници се наводи да су ноћу мушки затвореници одвођени у атомско склониште и пребијани усљед чега је шест преминуло, а да су остали затвореници, затворени у гаражама чули јауке оних који су били пребијани.

Терети се и да је тукао једног затвореника у својој канцеларији. Мујановић је током суђења тврдио да није крив. Хусеин Мујановић је ухапшен у јулу 2018. године на граничном пријелазу између Србије и Босне и Херцеговине и од тада се налази у притвору.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на убијене цивиле у селу Пресјеница Сјећање на убијене цивиле у селу Пресјеница
Злочин без метка: Село у којем су без милости заклана дјеца Злочин без метка: Село у којем су без милости заклана дјеца
Злочин у Варварину Злочин у Варварину
Најчитаније
  • Микајло Шимшић – Заборављени херој тунела у Бродару (ФОТО)
    15h 13m
    8
  • Тужна прича јуначке породице Галинац из Војковића
    23h 22m
    1
  • Почетак друге серије злочиначког бомбардовања Републике Српске
    23h 10m
    1
  • Сјећање на Лава Николајевича Толстоја
    23h 0m
    0
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    17h 54m
    0