Борци Српске Илиџе на Видовданској академији у Нишу

28.06.2020. 09:42
0
ИЗВОР: is-radio.com

Сто двадесет ратних ветерана и њихових потомака из Источног Сарајева присуствовало је Видовданској академији у Нишу на којој је легендарном доктору Миодрагу Лазићу постхумно додијељен орден Светог Романа. Орден је примила Нина Вујошовић, кћерка доктора Лазића.

Слика

- То су пријатељи и поштоваоци мога оца који су дошли да му се поклоне. Од његове смрти десило се толико тога што је показало колико га је много људи вољело и сваки од тих догађаја за нас је био веома дирљив као подсећање какав је великан био мој тата - рекла је Нина Вујошовић.

Предсједник “Илиџанског борца” Горан Шеховац казао је да на овај начин желе да одају почаст некадашњем саборцу, српском хероју и хуманисти.

Слика

 

- Доктор Миодраг Лазић својим несебичним, хуманим радом је задужио је српски народ овог краја да заувијек чува успомену на њега, а ово путовање је најмање што можемо да учинимо како бисмо му се бар дијелом одужили за све оно што је чинио за нас у тешким, ратним временима. Због епидемије вируса корона нисмо били у могућности да присуствујемо сахрани и четрдесетодневном помену али смо у договору са породицом доктора Лазића одлучили да за Видовдан посјетимо његов гроб и одамо му почаст - казао је Шеховац.

Предсједник Скупштине града Мирослав Лучић казао је да је доктор Лазић оставио неизбрисив траг у некадашњем Српском Сарајеву те да Срби са ових простора имају обавезу да његују успомену на његово дјело.

Слика

- Сутра ћемо присуствовати помену доктору Лазићу на Новом гробљу у Нишу, када ћемо положити и цвијеће, да се са борцима из Источног Сарајева и другим људима присјетимо и још једном одужимо доктору Лазићу за све што је учинио за нас - рекао је Лучић.

Градоначелник Источног Сарајева Ненад Вуковић изјавио је да је са Градском управом Ниша договорено да књига „Дневник ратног хирурга“, доктора Миодрага Лазића, коју је постхумно објавила Новинска агенција Републике Српске – СРНА, буде преведена на руски и енглески језик.

Слика

- Договорили смо да са Новинском агенцијом Републике Српске – СРНА и породицом обезбиједимо још квалитетније издање новообјављене књиге - рекао је Вуковић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Митрић: Завршне клапе филма "Линија" од 7. до 16. фебруара Митрић: Завршне клапе филма "Линија" од 7. до 16. фебруара
Милићи: Позив за статирање у филму "Линија" Милићи: Позив за статирање у филму "Линија"
Убиство у Нишу Убиство у Нишу
Најчитаније
  • Како су Копривице вратиле мошти Светог Харалампија у манастир Морачу
    2h 17m
    5
  • Годишњица протјеривања Срба из Вогошће
    16h 27m
    39
  • Пут у снијегу
    2h 6m
    0
  • „Почех да чезнем за Београдом“
    13h 17m
    0
  • Свадбене сале у Републици Српској готово распродате
    16h 53m
    0