„Мама ће да ме роди поново, и даће ми још лепше име“

17.04.2026. 10:00
1
ИЗВОР: katera.news

У знак сјећања на Милицу Ракић и сву дјецу страдалу у НАТО бомбардовању 1999. године.

"Чико, ја тебе гледам с неба", Добрица Ерић

Чико, ја тебе гледам с неба
И видим те као на слици
Чико, ја сам онај цвет-беба
Који си убрао у Батајници.

Ја сам била она мала
Милица, што је задремала
У мамином загрљају
А пробудила се у рају.

Сад нисам она булка румена
Већ бели анђелак оне булке
Што гледа своје најдраже с неба
И види тебе… и твоје руке.

Мој тата се сада брије
А моја мама пегла пелене
Ја их видим и жао ми је
Што не виде и они мене.

Ено и моје розе ноше
И лутке што се смешила на ме
Кад су твоје зле тице дошле
И отеле ме од моје маме.

Тада сам се овде попела
С неком дечицом непознатом
Али бих много више волела
Да сам доле, с мамом и татом.

Да ти кажем још само ово
Па иди и заборави ме
Мама ће да ме роди поново
И даће ми још лепше име!

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    NELE 17.04.2026. 10:54
    Bože dragi, koliko zla su posijali "milosrdni anđeli". ko na ove sihove suzu ne pusti, nema dušu!
Повезане вијести
Годишњица страдања Милице Ракић Годишњица страдања Милице Ракић
Данас би ти била ти: Милици, и недужној дјеци рата која и даље страдају Данас би ти била ти: Милици, и недужној дјеци рата која и даље страдају
Служен парастос и положен вијенац на гроб Милице Ракић Служен парастос и положен вијенац на гроб Милице Ракић
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    18h 56m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    17h 7m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    9h 34m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    20h 39m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    21h 53m
    0