„Mama će da me rodi ponovo, i daće mi još lepše ime“

17.04.2026. 10:00
1
IZVOR: katera.news

U znak sjećanja na Milicu Rakić i svu djecu stradalu u NATO bombardovanju 1999. godine.

"Čiko, ja tebe gledam s neba", Dobrica Erić

Čiko, ja tebe gledam s neba
I vidim te kao na slici
Čiko, ja sam onaj cvet-beba
Koji si ubrao u Batajnici.

Ja sam bila ona mala
Milica, što je zadremala
U maminom zagrljaju
A probudila se u raju.

Sad nisam ona bulka rumena
Već beli anđelak one bulke
Što gleda svoje najdraže s neba
I vidi tebe… i tvoje ruke.

Moj tata se sada brije
A moja mama pegla pelene
Ja ih vidim i žao mi je
Što ne vide i oni mene.

Eno i moje roze noše
I lutke što se smešila na me
Kad su tvoje zle tice došle
I otele me od moje mame.

Tada sam se ovde popela
S nekom dečicom nepoznatom
Ali bih mnogo više volela
Da sam dole, s mamom i tatom.

Da ti kažem još samo ovo
Pa idi i zaboravi me
Mama će da me rodi ponovo
I daće mi još lepše ime!

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    NELE 17.04.2026. 10:54
    Bože dragi, koliko zla su posijali "milosrdni anđeli". ko na ove sihove suzu ne pusti, nema dušu!
Povezane vijesti
Godišnjica stradanja Milice Rakić Godišnjica stradanja Milice Rakić
Danas bi ti bila ti: Milici, i nedužnoj djeci rata koja i dalje stradaju Danas bi ti bila ti: Milici, i nedužnoj djeci rata koja i dalje stradaju
Služen parastos i položen vijenac na grob Milice Rakić Služen parastos i položen vijenac na grob Milice Rakić
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    20h 48m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    11h 26m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    18h 59m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    22h 31m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    11h 51m
    0