Данас Калиновачка олимпијада

22.07.2023. 10:56
0
ИЗВОР: katera.news

У циљу његовања традиције Одбрамбено-отаџбинског рата и чувања успомене на славну Војску Републике Српске, општина Калиновик и Борачка организација општине Калиновик организују данас Калиновачку олимпијаду „Гвозно-Моба-Озон-2023“.

Калиновачка олимпијада одржаће се на Гвозно пољу, а наградни фонд је 15.000 КМ.

Парастос погинулим борцима планиран је у 9.00 часова, а полагање вијенаца на централном спомен-обиљежју у 10.15 часова.

Свечано отварање Олимпијаде предвиђено је у 12.00 часова, након чега слиједи такмичење у кошењу у 13.00 часова.

Витешке игре, које укључују вучу конопца за најмлађе и старије, бацање камена с рамена, скок удаљ, потезање клина, бој на греди, трчање у врећи на 50 метара и трка на 100 метара, почеће у 13.40 часова, а свечани ручак планиран је у 16.00 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Делипара поносна што је осјетила олимпијски дух Делипара поносна што је осјетила олимпијски дух
Страхиња Ерић 67. у спринту на Зимским олимпијским играма у Италији Страхиња Ерић 67. у спринту на Зимским олимпијским играма у Италији
Ненад Авлијаш - човјек који је програмирао Олимпијаду у Сарајеву Ненад Авлијаш - човјек који је програмирао Олимпијаду у Сарајеву
Најчитаније
  • Јеромонах Георгије Станковић - Пост у савремено доба (ВИДЕО)
    1h 18m
    16
  • Ослобађање Бијељине 1992. године
    3h 8m
    14
  • Дан кад су Срби поново изабрали праву страну историје - 27. март
    3h 10m
    11
  • Војска Југославије на данашњи дан оборила "невидљиви" авион
    3h 11m
    3
  • Живот и мисија Матије Бана, академика, дипломате, Србина, католика
    18h 48m
    2