Данас топлије и претежно сунчано, поподне понегдје пролазна киша

11.05.2025. 09:08
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ данас се очекује претежно сунчано и топлије вријеме, а по подне су понегдје могући пролазна киша и пљусак.

По подне од југозапада ка истоку и у Херцеговини доћи ће до развоја облачности која ће довести до пролазне кише или локалног пљуска, саопштено је из Републичког хидрометеоролошкго завода.

Најтоплије ће бити на сјеверу.

Дуваће слаб до умјерен вјетар, углавном сјеверних смјерова.

Јутарња температура ваздуха од 18 на истоку до 25 на сјеверу, а у вишим предјелима од 15 степени Целзијусових.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос преовладава претежно сунчано вријеме, а по котлинама и уз ријечне токове има магле.

Температура ваздуха у 8.00 часова: Соколац четири, Сребреница, Хан Пијесак и Чемерно пет, Рудо и Шипово шест, Фоча, Мркоњић Град, Гацко, Калиновик и Нови Град седам, Приједор, Кнежево, Вишеград, Тузла, Зеница и Ливно осам, Бањалука, Добој, Мраковица, Рибник, Сарајево и Сански Мост девет, Билећа и Србац 10, Бијељина 11, Требиње 13 и Мостар 16 степени Целзијусових.

Током протекла 24 часа у Требињу су пала четири литра кише по метру квадратном.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно облачно, киша у другом дијелу дана Сутра претежно облачно, киша у другом дијелу дана
У Српској рођено седам беба У Српској рођено седам беба
Фреквенција возила појачана на граничним прелазима Градишка и Доња Градина Фреквенција возила појачана на граничним прелазима Градишка и Доња Градина
Најчитаније
  • Преминуо Ведран Савић
    7h 21m
    0
  • Божовић: Руководство СДС је криво за лоше стање у странци, без промјена нема говора о кандидату за предсједника РС
    13h 59m
    1
  • Сутра Свети Василије Острошки
    18h 37m
    0
  • Снежан Обрадовић све ближи Острогу
    17h 4m
    0
  • Планинарско друштво „Требевић” током једног дана организовало успон на седам врхова
    8h 30m
    0