Дијалог Београда и Приштине: До сада без иједног рјешења које одговара Србима

25.09.2019. 14:21
0
ИЗВОР: Срна

Директор Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију, Марко Ђурић рекао је, поводом дијалога Београда и Приштине, да до сада није чуо ниједно рјешење које би задовољило српску страну, истичући да је даљи дијалог свакако важан.

– Више пута смо одбијали лоше понуде и имали притисак на Србију и предсједника Александра Вучића – рекао је Ђурић.

Ђурић је оцијенио да је учињен преокрет када је ријеч о положају Србије.

– Дошло је до спречавања чланства у Унеску и Интерполу. Данас и они, који су највише подржавали независност, сматрају да је компромис ипак важан – рекао је Ђурић.

Он је подсјетио да је закључак сусрета предсједника Србије Александра Вучића са њемачким канцеларом Ангелом Меркел у Њујорку тај да Меркелова жели да се дијалог буде настављен, што је веома значајно и у интересу Србије.

Ђурић је додао да је сигуран да се у Њујорку, гдје се одржава Генерална скупштина УН, говори и о покрајинским изборима на Косову и Метохији који ће бити одржани 6. октобра.

– Ту је значајно да сви они који се осјећају дијелом државе Србије узму учешће и подрже Српску листу, јер је то гарант очувања Срба у нашој јужној покрајини. Оно што смо успјели да све Србе који нешто у политичком смислу значе на Космету окупимо под један српски, државни барјак. Српска листа је државни пројекат – рекао је Ђурић.

Он је рекао да је важно да Српска листа освоји десет мандата, јер Албанцима на Косову то не би одговарало.

– Без Срба нема нове покрајинске владе. Они морају да имају глас макар једног српског посланика. Без договора са Србима нема даљег дјеловања. Не смијемо да дозволимо да Албанци формирају власт без Срба – рекао је Ђурић, наводећи да је важно да Срби на Космету на покрајинским изборима покажу јединство.

Коментари 0
Повезане вијести
Какав одбрамбени споразум кују Косово, Албанија и Хрватска и због чега је Београд нервозан? Какав одбрамбени споразум кују Косово, Албанија и Хрватска и због чега је Београд нервозан?
Најјачи човјек на свијету је мајка - Мара сваки дан, већ 26 година, пјешачи до гроба свог сина Најјачи човјек на свијету је мајка - Мара сваки дан, већ 26 година, пјешачи до гроба свог ...
О Готовуши - прелијепој косовској варошици О Готовуши - прелијепој косовској варошици
Најчитаније
  • Зоран Трапара напустио Уједињену Српску
    17h 47m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Комплетан Општински одбор ДЕМОС-а прешао у Уједињену Српску
    22h 38m
    15
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    1h 28m
    1
  • На Сокоцу пронађена пушка
    23h 4m
    1
  • Стефан Витомир ђак генерације Основне школе "Милан Илић Чича Шумадијски"
    20h 56m
    0