До уторка пријаве за пливање за Часни крст у ријеци Жељезници

12.01.2024. 08:57
0
ИЗВОР: katera.news

Традиционално богојављенско пливање за Часни крст биће одржано 19. јануара у ријеци Жељезници у Војковићима у Источној Илиџи, а до сада се пријавило око 60 такмичара.

Старт пливачке трке, која се одржава осми пут у Војковићима налази се испод Моста Ратка Мочевића, а за Часни крст треба пливати 33 метра која симболизују број година живота Исуса Христа.

Богојављенско пливање организује Српска православна црквена општина Војковићи и СКУД “Војковићи”, под покровитељством општине Источна Илиџа.

Заинтересовани се могу пријавити до уторка, 16. јануара, на број телефона 065/608-156, Ранко Скакавац.

У 9.00 часова почиње литургија, након чега ће у 10.00 часова бити велико освећење воде. У 11.30 часова креће литија од цркве до моста „Ратко Мочевић“, затим освећење и спуштање Часног крста у води и пливање за Часни крст.

Додјела награда планирана је у 14.00 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић
Одржан састанак о могућности инвестирања кинеског гиганта „BNBM“ у Источну Илиџу Одржан састанак о могућности инвестирања кинеског гиганта „BNBM“ у Источну Илиџу
Филм "Линија": Снимање сцена егзодуса Срба из Сарајева, траже се статисти Филм "Линија": Снимање сцена егзодуса Срба из Сарајева, траже се статисти
Најчитаније
  • Прича о шајкачи – како је српска капа добила име
    9h 25m
    710
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    22h 5m
    6
  • Општина Рогатица: Саопштење поводом наводне појаве секти или сличних организација на подручју општине
    22h 51m
    2
  • Сјећање: Индијци су стајали раме уз раме са српским војницима на Солунском фронту
    9h 23m
    35
  • Преминуо Славиша Раковић
    20h 53m
    0