Двоје повријеђених критично, остали се опорављају

10.05.2023. 18:01
0
ИЗВОР: Танјуг

Двоје повријеђених у трагедијама које су се догодиле у Београду и околини Младеновца и даље су у тешком стању док се остали опорављају, изјавила је данас министарка здравља Србије Даница Грујичић.

- Неки од повређених у инциденту који се догодио у околини Младеновца и Смедерева су пуштени кући. Један момак је већ пуштен из Смедерева, други је на физикалној терапији тренутно, њега припремају за отпуст - рекла је Грујичић, послије промоције новог уџбеника Катедре хирургије са анестезиологијом Медицинског факултета у Београду.

Она је навела да је и даље критично младић који је био у Клиничко-болничком центру "Драгиша Мишовић", а сада се налази у Ургентном центру, а да је дјевојка која је имала велике повреде данас боље.

- Сви показују знаке знаке опоравка, осим девојчице која је у Тиршовој и момка који има оштећење бубрега и који је прешао из "Драгише Мишовића" у Ургентни центар - рекла је Грујичићева.

У двије пуцњаве које су се догодиле прошле седмице у Београду и Младеновцу убијено је 17 младих људи, највише дјеце, а 20 је повријеђено.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    13h 43m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    13h 29m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    14h 50m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    12h 6m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    13h 55m
    0