Фудбалери "Славије" освојили бод у Омарској

03.10.2021. 20:27
0
ИЗВОР: sportdc.net

Фудбалери "Омарске" и "Славије" подијелили су по бод у утакмици 8. кола Прве лиге Републике Српске у фудбалу одигравши 0:0.

Била је ово једна тврда утакмица, борбена, са доста прекида,пуно чак и за прволигашке услове.

"Славија" је дошла по бод(ове), знала је шта жели и како до њих може, те се тако и поставила на терену и све је то на крају уродило плодом, па се "Соколови" кући враћају са бодом.

Са друге стране, "Омарска" је видно била на ниском енергетском нивоу, куп утакмица против "Рудара" их је значајно исцрпила, а додатни проблем било је неиграње понајбољег играча у досадашњем дијелу сезоне, Огњена Јаћимовића.

До 20. минуте није било неких прилика, а онда полако крећу узбуђења. "Омарска" прва озбиљније пријети са два шута.

Погријешила је "Славијина" одбрана, није било добре комуникације у дефанзиви, дошло је до судара, а лопта долази до Росића, који шутира из прве, али Нино Неџибовић одбија лопту.

У наставку акције шутира опасно и Панић, но Нино Неџибовић и други пут успјешно чува свој гол.

Узвратила је "Славија". Ђорђе Авдаловић је шутирао, али је статива била савезник "Омарске" и њиховог голмана и капитена Младена Јокића.

До краја полувремена биљежимо још један покушај Панића, али Нино Неџибовић је имао свој дан.

У другом полувремену "Славија" улази агресивније, па и више пријети голу Јокића. Додатну пометњу у одбрани "Омарске" изазвао је улазак Ајкунића који је био расположен за игру, па послије једног његовог продора гости траже и пенал, Данко Бутулија само одмахује руком.

У 64. минуту "Славија" има одличну прилику. Лука Асентић је био очи у очи са Младеном Јокићем, није успио погодити.

Након серије напада "Славије", како се утакмица ближила крају тако је и "Омарска" кретала у посљедњу офанзиву и умало да стигну до гола.

Прво је Драган Романић пробао главом, лопта одлази преко гола, а потом и Росић озбиљно пријети са дистанце, Неџибовић одлично брани.

Уједно, била је то и посљедња шанса на утакмици, имала је "Славија" један обећавајући напад на крају, Бабић је одлично изнио лопту и кренуо у контру, али је Данко Бутулија одсвирао крај утакмице и Соколови нису успјели упутити посљедњи шут на утакмици.

На крају, подјела бодова у Омарској, 0:0, бод којим више могу бити задовољнији гостујући фудбалери.

ОМАРСКА - СЛАВИЈА 0:0