И Енглеска у четвртфиналу Свјетског првенства

04.12.2022. 22:00
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Фудбалери Енглеске побиједили су Сенегал 3:0 у осмини финала Свјетског првенства у Катару.

Овом побједом, Енглези су се пласирали у четвртфинале гдје ће се састати са актуелним свјетским прваком Француском, која је раније данас савладала Пољску.

"Горди Албион" је доста добро ушао у меч и сам почетак је ишао у њихову корист, с обзиром да су више пута дошли до шеснаестерца противника.

Сенегал свакако није био поставио игру као да ће да се брани, већ са намјером да се надигравају.

Чак је у првих 30 минута меча показао да је озбиљна екипа, са пар пријетњи по гол Пикфорда.

Ипак, Енглеска је успјела да дође до вођства у 39. минути, а стријелац је био Хендерсон, након сјајног продора и асистенције Белингема.

До краја полувремена, односно у судијској надокнади, "Горди Албион" успио је да удвостручи предност након сјајне контре.

Белингем је покренуо напад, додао Фодена, који је прослиједио Кејну, који је рутински савладао Мендија.

За коначних 3:0 "Горди Албиона" рутински је погодио Сака у 57. минути, након одличног проигравања и убацивања Фодена.

Аутор: Марко Мишић