Исписани усташки симболи на таблама у српским повратничким селима

03.11.2023. 10:28
1
ИЗВОР: srna.rs

Усташки симболи исписани су на саобраћајној табли у српским повратничким селима у Ливањском пољу, што је изазвало узнемирење малобројних мјештана.

Мјештани српских села у Ливањском пољу јутрос су потврдили Срни да су симболи исписани на табли на којима су означена српска села Богдаше, Врбица, Радановци и Бојмунте.

Графити су узнемирили мјештане који сматрају да им је то порука да нису добродошли на своја вјековна огњишта.

Ова села територијално припадају Ливну и у њима у тешким условима живе малобројни српски повратници, старије животне доби.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Miodrag 03.11.2023. 10:39
    Тако је то када бивши Срби на сваки начин и у свакој прилици малтретирају оне који су остали Срби.
Повезане вијести
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    8h 18m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    3h 10m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    23h 57m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    8h 0m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    12m
    0