Исписани усташки симболи на таблама у српским повратничким селима

03.11.2023. 10:28
1
ИЗВОР: srna.rs

Усташки симболи исписани су на саобраћајној табли у српским повратничким селима у Ливањском пољу, што је изазвало узнемирење малобројних мјештана.

Мјештани српских села у Ливањском пољу јутрос су потврдили Срни да су симболи исписани на табли на којима су означена српска села Богдаше, Врбица, Радановци и Бојмунте.

Графити су узнемирили мјештане који сматрају да им је то порука да нису добродошли на своја вјековна огњишта.

Ова села територијално припадају Ливну и у њима у тешким условима живе малобројни српски повратници, старије животне доби.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Miodrag 03.11.2023. 10:39
    Тако је то када бивши Срби на сваки начин и у свакој прилици малтретирају оне који су остали Срби.
Повезане вијести
У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    9h 43m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    7h 47m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    6h 17m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 57m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    9h 47m
    0