Исписани усташки симболи на таблама у српским повратничким селима

03.11.2023. 10:28
1
ИЗВОР: srna.rs

Усташки симболи исписани су на саобраћајној табли у српским повратничким селима у Ливањском пољу, што је изазвало узнемирење малобројних мјештана.

Мјештани српских села у Ливањском пољу јутрос су потврдили Срни да су симболи исписани на табли на којима су означена српска села Богдаше, Врбица, Радановци и Бојмунте.

Графити су узнемирили мјештане који сматрају да им је то порука да нису добродошли на своја вјековна огњишта.

Ова села територијално припадају Ливну и у њима у тешким условима живе малобројни српски повратници, старије животне доби.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Miodrag 03.11.2023. 10:39
    Тако је то када бивши Срби на сваки начин и у свакој прилици малтретирају оне који су остали Срби.
Повезане вијести
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
Повратници у Трубару у страху након пљачки и обијања цркве Повратници у Трубару у страху након пљачки и обијања цркве
Најчитаније
  • Стари Брод – зелена гробница (ВИДЕО)
    9h 14m
    15
  • На данашњи дан рођен велики Миодраг Лазић
    19h 4m
    5
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    13h 35m
    2
  • Милош Паровић из Невесиња најбољи гуслар Српске
    17h 28m
    2
  • Годишњица убиства двогодишњег Марка
    17h 52m
    1