Историјска бронза засијала Олимпијским сјајем

14.12.2019. 11:17
0
ИЗВОР: sportdc.net

Џудиста Црвене звезде и репрезентативац Србије, Немања Мајдов, исписао је данас нову страницу историје пошто је на завршном Мастерсу у Ћингдау освојио бронзану медаљу, прву икада на завршном Мастерсу.

У конкуренцији 35 најбољих џудиста у категорији до 90 килограма, Немања Мајдов је успио да стигне до бронзе која му је широм отворила врата Олимпијских игара у Токију идуће године.

Почистио је Немања своју линију жријеба, Монгологац, Алтанбагана Гантулга је пао у ''златном поену'' на вазари, потом је Швајацарац, Сирил Гросклаус поражен ипоном, а домаћи такмичар, Кента Нагасава, такође је поражен на вазари. У полуфиналу је Немању сачекао натурализовани Шпанац, Николоз Шерезадишвили, те је он вазаријем однио побједу и послао Немању у репесаж.

Тамо је нашег џудисту чекао изузетно тежак задатак. Сјајни Таџикистанац, Комронсок Устопиријон је пружио велики отопор, али је послије више од двије минуте борбе у златном поену направио трећи схидо и Немања је стигао до историјске бронзе, али и визе за Олимпијске игре.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Немања Мајдов: Подржимо акцију "С љубављу храбрим срцима" Немања Мајдов: Подржимо акцију "С љубављу храбрим срцима"
Немања Мајдов освојио бронзу на Гренд слему у Абу Дабију Немања Мајдов освојио бронзу на Гренд слему у Абу Дабију
Димитрије Савић освојио бронзу у Подгорици Димитрије Савић освојио бронзу у Подгорици
Најчитаније
  • Шулић постао савјетник директора ОЦ Јахорина
    10h 12m
    6
  • У јануару рођене 32 бебе у породилишту Болнице „Србија“
    13h 25m
    0
  • Бачена бомба на кућу Здравка Чолића
    13h 31m
    2
  • Сједница Предсједништва Борачке организације сутра у Источном Сарајеву
    16h 6m
    0
  • У Русији направљен препарат против рака, који не захтjева хемиотерапију
    5h 58m
    1