Једанаест лица са подручја Требиња, Фоче и Чајнича осумњичено је да су преваром и прањем новца прибавила 100.000 КМ противправне имовинске користи.
Након криминалистиче обраде, осам ухапшених лица пуштено је да се бране са слободе, док су три лица била недоступна полицији, саопштено је из Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске.
Осумњичени су се, у протеклом периоду, посредством друштвених мрежа "Фејсбук" и "Инстаграм" рекламирали да посједују информације о намјештеним спортским мечевима, а помоћу апликација за комуникацију контактирали су са оштећеним лицима из Србије, Хрватске, Црне Горе и осталих земаља, те су их лажним приказивањем и прикривањем чињеница, држали у заблуди, у погледу тога да посједују информације о намјештеним спортским мечевима.
Наводили су оштећене да, посредством сервиса за слање новца "вестерн јунион" /Western Union/, "RIA mani transfer" /RIA money transfer/, међународне поштанске упутнице и "маниграм" /Moneygram/ уплаћују новац у сврху наводног клађења, на име лица која су ангажована за те потребе, као и на имена осумњичених.
По извршеној уплати новца, оштећени су у даљој комуникацији одржавани у заблуди да су остварили добитак на кладионици /осумњичени су им слали фотографије фалсификованих добитних тикета и уплатница новца на име оштећених/ те им је, у име различитих измишљених трошкова и провизија за слање новца, тражено да уплате још новца.
Осам од 11 осумњичених су ухапшени у акцији "Тикет" под надзором Окружног јавног тужилаштва Требиње, а полиција је претресла 11 локација на подручју Фоче, Требиња и Чајнича и одузела предмете који се доводе у везу са извршњем наведених кривичних дјела.
Из МУП-а Српске позивају грађане да приликом комуникације на друштвеним мрежама буду опрезни и не вјерују особама које креирају профиле на којима објављују фотографије новца, накита, наводно добитних тикета, као и изјава особа, које су наводно остварили новчани добитак сарађујући са њима, јер се у овим случајевима увијек ради о покушају преваре.