Кадетска репрезентација Србије се пласирала на Европско првенство

29.03.2022. 20:29
0
ИЗВОР: katera.news

Кадетска репрезентација Србије обезбиједила је пласман на Европско првенство у Израелу у мечу одлуке против репрезентације Велса, коју су на крају савладали резултатом 2:4.

Велшани су све до 59. минута водили резултатом 2:0, када Матеја Бубањ постиже свој први гол и смањује вођство Велса.

Четири минуте након тога судија свира пенал за "орлиће", а сигуран са бијеле тачке је Јован Милошевић који изједначава резултат на 2:2.

Исти играч само шест минута касније постиже нови погодак и преокреће резултат у корист кадета Србије, те улива нову наду тиму Радована Кривокапића.

Није требало много Матеји Бубњу да постигне свој други и укупно четврти погодак за "орлиће", те постави коначних 4:2 за Србију.

Слика

Иако резултат на почетку меча није говорио тако, у репрезентацији Србије прорадио је српски инат и упорност, те су одлучили да иду на "све или ништа".

У другом мечу ове групе Турска је савладала Словенију резултатом 4:3, те након ових утакмица Србија је прва са седам, Турска друга са шест, Словенија трећа се четири бода, док су Велшани посљедњи без иједног освојеног бода.

Европско првенство у Израелу биће одржано од 16. маја до 1. јуна 2022. године.