Kadetska reprezentacija Srbije se plasirala na Evropsko prvenstvo

29.03.2022. 20:29
0

Kadetska reprezentacija Srbije obezbijedila je plasman na Evropsko prvenstvo u Izraelu u meču odluke protiv reprezentacije Velsa, koju su na kraju savladali rezultatom 2:4.

Velšani su sve do 59. minuta vodili rezultatom 2:0, kada Mateja Bubanj postiže svoj prvi gol i smanjuje vođstvo Velsa.

Četiri minute nakon toga sudija svira penal za "orliće", a siguran sa bijele tačke je Jovan Milošević koji izjednačava rezultat na 2:2.

Isti igrač samo šest minuta kasnije postiže novi pogodak i preokreće rezultat u korist kadeta Srbije, te uliva novu nadu timu Radovana Krivokapića.

Nije trebalo mnogo Mateji Bubnju da postigne svoj drugi i ukupno četvrti pogodak za "orliće", te postavi konačnih 4:2 za Srbiju.

Slika

Iako rezultat na početku meča nije govorio tako, u reprezentaciji Srbije proradio je srpski inat i upornost, te su odlučili da idu na "sve ili ništa".

U drugom meču ove grupe Turska je savladala Sloveniju rezultatom 4:3, te nakon ovih utakmica Srbija je prva sa sedam, Turska druga sa šest, Slovenija treća se četiri boda, dok su Velšani posljednji bez ijednog osvojenog boda.

Evropsko prvenstvo u Izraelu biće održano od 16. maja do 1. juna 2022. godine.