Концерт Андреја и Николе Благовчанина пред паљанском публиком

13.08.2021. 20:02
0
ИЗВОР: Катера

Талентовани близанци Андреј и Никола Благовчанин представиће се паљанској публици својим првим солистичким концертом у родном мјесту, у Културном центру "Пале", 22. августа 2021. године са почетком у 20.00 часова.

Благовачанини, о којим је портал Катера раније писао кроз интервју објављен на нашем порталу, овим концертом ће завршити једно поглавље у свом животу и школовању.

Препознати као изузетни таленти, Андреј и Никола даље школовање ће наставити у Београду, а затим студије у Москви.

Андреј и Никола Благовчанин (14) су млади пијанисти из Пала, ученици у класи професорице Невене Ћеклић и наставнице Иване Станишић. Свој изванредни пијанистички таленат представили су на великом броју домаћих и међународних музичких фестивала у Италији, Русији и Србији.

Учествовали су на многим међународним и републичким такмичењима, од којих су најпознатији италијански фестивал "Сопра Виста", "ИММЦ" у Москви, те "Бијенале" у Бањалуци и фестивал "Примавера" у Бијељини, као и 23. Међународно пијанистичко такмичење у Шапцу.

На поменутом концерту, Андреј и Никола ће свирати дјела Шуберта, Менделсона и Балакирјева. 

Концерт ће бити одржан у галеријском простору Културног центра "Пале".

Коментари 0
Повезане вијести
Одржано музичко вече Емине Смоловић и Данијеле Газдић Кљајић у Хан Пијеску Одржано музичко вече Емине Смоловић и Данијеле Газдић Кљајић у Хан Пијеску
На Томпсоновом концерту у Сплиту поново се орило за "За дом спремни!" и "Ајмо, усташе" На Томпсоновом концерту у Сплиту поново се орило за "За дом спремни!" и "Ајмо, усташе"
Источно Ново Сарајево: Дочек православне Нове године уз Слађану Мандић и бенд „Истурено одјељење“ Источно Ново Сарајево: Дочек православне Нове године уз Слађану Мандић и бенд „Истурено од...
Најчитаније
  • Михаило Пупин - чувени српски физичар, проналазач и дипломата
    21h 18m
    61
  • Др Вукобрат Бјелогрлић: Превенција и рано откривање болести бубрега од великог значаја
    22h 29m
    0
  • Борба није била узалудна: Мајка Сергеја Ступара објавила радосну вијест
    21h 54m
    1
  • Димитрије Савић најбољи спортиста општине Пале (ФОТО)
    14h 21m
    0
  • Источно Ново Сарајево: У суботу промоција књига ђакона Божидара Васиљевића
    18h 40m
    0