Atletičarima "Glasinca" 19 medalja na Prvenstvu Srpske

31.07.2023. 15:54
0
IZVOR: srna.rs

Sokolački atletičari osvojili su 19 medalja na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i seniorke i za starije pionire i pionirke koje je održano na Sokocu, rekao je Srni jedan od trenera u ovom sokolačkom Atletskom klubu Neđo Đurović.

Seniori su na jučerašnjem takmičenju na sokolačkom stadionu "Bara" osvojili devet, a stariji pioniri deset medalja.

Šampionika Sara Lučić osvojila je zlatnu medalju u skoku uvis i srebrnu u troskoku u seniorskoj konkurenciji.

Sokočanin Aleksandar Lučić osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja, a njegovim klupskim kolegama Ratku Đuroviću pripala je srebrna, a Mihajlu Memedoviću bronzana medalja u istoj disciplini.

Lučić je rekao Srni da je zadovoljan rezultatom, posebno jer se takmičenje održava u njegovoj opštini na stadionu "Bara", dodajući da je postigao rezultat sezone.

- Koplje sam bacio 64,31 metar i postigao rezultat sezone - istakao je Lučić, te dodao da je njegov lični rekord 66,68 metara.

Luka Kezunović osvojio je dvije srebrne medalje u skoku uvis i u trci na 400 metara sa preponama.

Marko Lubarda okitio se srebrnom medaljom u bacanju kladiva i bronzanom u bacanju kugle.

U kategoriji starijih pionira, Mihajlo Krstajić osvojio je zlatnu u bacanju kugle i bronzanu u trci na 100 metara.

Krstajićev klupski kolega Aleksa Bakmaz, okitio se srebrnom medaljom u trci na 3.000 metara sa preponama, a u skoku udalj osvojio je bronzanu medalju.

U kategoriji starijih pionirki, srebrne medalje pripale su Anastasiji Novaković u skoku udalj, Jani Jakšić u skoku uvis i Katarini Kezunović u trci na 2.000 metara.

Dvije broznane medalje pripale su Emiliji Radonjić u skoku udalj i Ana Boljanić u bacanju koplja.

Pionirke "Glasinca" osvojile su bronzanu medalju i u disciplini štafeta.

Organizator ovog takmičenja i sportske manifestacije je Atletski klub "Glasinac". 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sabor "Pjevaj, Romanijo" okupio učesnike iz Srpske, Srbije i Crne Gore Sabor "Pjevaj, Romanijo" okupio učesnike iz Srpske, Srbije i Crne Gore
Sjećanje na Milana, Velemira, Dragomira i Slavenka – nesreće udaraju kao grom Sjećanje na Milana, Velemira, Dragomira i Slavenka – nesreće udaraju kao grom
Luka Kezunović učenik generacije SŠC ,,Vasilije Ostroški“ Sokolac Luka Kezunović učenik generacije SŠC ,,Vasilije Ostroški“ Sokolac
Najčitanije
  • Humanitarna organizacija „Srbi za Srbe“ kod porodice Danojlić sa Pala
    17h 57m
    1
  • Ukaz o načinu pozdravljanja 1884: Po srpskom običaju svaki Srbin…
    7h 49m
    0
  • Zamjena elektronskih zdravstvenih kartica više neće biti besplatna
    4h 29m
    0
  • Duh Hilandara u Istočnoj Ilidži - Otvorena izložba fotografija „Okom kamere hilandarskog monaha“ (FOTO)
    19h 13m
    0
  • Nema pravde za srpske žrtve masakra u Ledićima
    5h 51m
    0