Beograd: Hiljade vjernika sa zastavama i ikonom Bogorodice

08.01.2020. 19:01
0
IZVOR: Novosti

U Beogradu se danas okupio veliki broj vjernika u znak podrške SCP u Crnoj Gori. Procjene su da je ispred Hrama bilo više od 50 hiljada vjernika. Kako je prenio izvor IN4S, pristizali su sa svih strana, a najveća od Terazija, koja je imala preko 30 hiljada.

Vjernici su se okupili na Terazijama odakle su krenuli ka Hramu Svetog Save gde je bio služen moleban.

Moleban je služio episkop remezijanski Stefan, vikar srpskog patrijarha, sa sveštenstvom.

Građani u prvom redu su imali istaknut natpis “Vreme je Božije pravde” dok su ispred nosili veliku ikonu Bogorodice. Čulo se skandiranje „ne damo svetinje“ i „Crna Gora i Srbija, to je jedna familija“.

Okupile su se porodice sa djecom, kao monasi i sveštenstvo koji su hodali izmješani sa narodom.

Na snimcima i fotografijama se vidi i veliki broj zastava i crkvenih obilježja.

Skup se održao u znak podrške narodu u Crnoj Gori koji je na isti način stao u odbranu svetinja poslije usvajanja spornog Zakona o slobodi vjeroispovesti.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi
Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba
Sutra ispraćaj Časnog pojasa Presvete Bogorodice Sutra ispraćaj Časnog pojasa Presvete Bogorodice
Najčitanije
  • Sutra počinje Petrovski post
    11h 20m
    0
  • Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda
    7h 45m
    10
  • Minić i Gašanović svečano otvorili "Jagnjijadu" na Vučijoj Luci
    7h 58m
    5
  • Tri muškarca povrijeđena u pucnjavi na Vracama
    54m
    0
  • Danas Gastro-turistička manifestacija "Jagnjijada" na Vučijoj Luci
    11h 18m
    0