Bivšem načelniku opštine Ilidža određen jednomjesečni pritvor

13.05.2023. 22:02
0
IZVOR: srna.rs

Bivšem načelniku opštine Ilidža Senaidu Memiću, osumnjičenom za zloupotrebu položaja ili ovlaštenja, određen je jednomjesečni pritvor i on je prebačen u Kazneno-popravni zavod u Zenici.

Dežurni sudija Kantonalnog suda u Sarajevu prihvatio je prijedlog Tužilaštva za određivanje pritvora Memiću, prenosi portal "Kliks".

Pritvor je bio predložen zbog opasnosti od bjekstva, opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke, prikriti dokaze i zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela.

Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su prije dva dana Memića zbog sumnje da je tokom mandata od 2013. do polovine 2017. godine nezakonito izdao više građevinskih dozvola na područu opštine Ilidža.

Dozvole se odnose na gradnju objekata investitora "Panamera", "Malak grup", te parking opštine Ilidža koji je dat na korištenje UO "Brajlović".

Memić je u posljednje tri godine obavljao funkciju ambasadora BiH u Maleziji.

On je kadar Stranke demokratske akcije, koja ga je predložila na ambasadorsku poziciju 2020. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Određen jednomjesečni pritvor ministru Bošnjaku Određen jednomjesečni pritvor ministru Bošnjaku
Jednomjesečni pritvor za maloljetnika koji je ubio policajca Jednomjesečni pritvor za maloljetnika koji je ubio policajca
Jednomjesečni pritvor za tri lica osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja Jednomjesečni pritvor za tri lica osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja
Najčitanije
  • Godišnjica ubistva srpskih dječaka u Hadžićima; Srđan (12) i Staša (13) ubijeni dok su se igrali
    7h 46m
    3
  • Užas u Sarajevu: Nožem ubio muškarca i ranio dvije žene
    21h 37m
    0
  • Na današnji dan Jurij Gagarin poletio u svemir (VIDEO)
    7h 44m
    0
  • Božović: Dođe đavo po svoje
    6h 17m
    0
  • Berjan: Maratonac trči posljednji krug
    22h 45m
    12