Broj žrtava požara u Domu penzionera porastao na 12, sutra Dan žalosti na području Tuzlanskog kantona

05.11.2025. 17:32
5
IZVOR: srna.rs

Vlada Tuzlanskog kantona je, povodom tragičnih događaja i stradanja štićenika Doma penzionera Tuzla, proglasila četvrtak, 6. novembar, danom žalosti na području ovog kantona.

Na dan žalosti svi organi i institucije na području Tuzlanskog kantona istaći će zastave na polja jarbola.

Medijske kuće, kao i organizatori kulturno-umjetničkih i sportskih manifestacija na području kantona, obavezni su da prilagode svoje programske sadržaj danu žalosti, saopšteno je iz kantonalne Vlade.

U požaru koji je sinoć zahvatio sedmi sprat Doma penzionera u Tuzli poginulo je 12 osoba, a 35 je potražilo ljekarsku pomoć među kojima su zaposleni, vatrogasci, pripadnici policije, medicinski tehničari, potvrdio je jutros gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić.

Komentari 5
  • Generic placeholder image
    Www 06.11.2025. 10:05
    Srboljubu ,sram te bilo ,ali bas
  • Generic placeholder image
    voxpopuli 06.11.2025. 07:43
    Na žalost česta pojava u ovim ustanovama.Nešta bi trebalo promjeniti u sistemu da se nebi ovakve situacije dešavale.
  • Generic placeholder image
    Srboljub 05.11.2025. 21:09
    Skijas ne kenjaj jebe nam se za Tuzlu bitni je da nije bilo srba u požaru
  • Generic placeholder image
    Skijaš 05.11.2025. 18:43
    Ove nesrećne ljude u Tuzli nije ubila vatra nego stranačko zapošljavanje koje je na mjesto gdje se odlučuje dovela podobnog debila koji nepokretne ljude rasporedi na poslednji sprat.
    Ljude u Jablanici nije ubila poplava i klizište kamena nego korumpirana vlast koja dozvoljava rad nelegalnog kamenoloma iznad njihovih kuća.
    Ljude u Novom Sadu nije pobila nadstrešnica nego korumpirana vlast koja poslove rekonstrukcije dodjeljuje sumnjivim rođačkim firmama uz procenat.
    Ona omladina u Makedoniji nije stradala od požara nego od lopovske vlasti koja je dozvolila rad diskoteke bez ikakvih uslova...itd. Primjera je mnogo na svim stranama. Bitno je da se mi obični ljudi koljemo međusobno oko koski dok oni "rade pisao" i "prave pare"
  • Generic placeholder image
    Www 05.11.2025. 18:24
    Sramota za citavu BiH,dva dana ce davati izjave i nikom nista,stalno nam se desavaju takve i slicne situacije sirom drzave.Imavli Iko pametan u ovoj napacenoj zemlji ,dokle vise,danas Tuzla,sutra ko zna gdje isto ili slicno,boze sacuvaj!
Povezane vijesti
Određen jednomjesečni pritvor za Bakalovića i Halilovićevu zbog požara u Domu penzionera u Tuzli Određen jednomjesečni pritvor za Bakalovića i Halilovićevu zbog požara u Domu penzionera u...
Ko štiti starije: Ilegalni smještaji, propusti u domovima Ko štiti starije: Ilegalni smještaji, propusti u domovima
Tuzla: Umrle još dvije žene povrijeđene u požaru u Domu penzionera Tuzla: Umrle još dvije žene povrijeđene u požaru u Domu penzionera
Najčitanije
  • Ruska basna: Miš, ovca, krava i kokoška
    19h 2m
    0
  • Posne čokoladne keks kuglice
    20h 17m
    0
  • Tragedija na Durmitoru: Turisti ispali iz ski-lifta, ima mrtvih
    17h 21m
    0
  • Tradicionalno bogojavljensko plivanje za Časni krst u Vojkovićima
    17h 56m
    1
  • Spašeni turisti koji su bili zaglavljeni u korpama na ski-liftu (VIDEO)
    12h 54m
    0