Centar za zdravo starenje “Aktiva” u Istočnoj Ilidži proslavio tri godine rada

27.09.2024. 12:46
1
IZVOR: katera.news

Centar za zdravo starenje “Aktiva” u Istočno Ilidži juče je proslavio tri godine rada i tim povodom organizovao prijem, a svi prisutni su imali priliku da pogledaju izložbu radova korisnika, koji vrijeme za druženje koriste i za izradu brojnih rukotvorina.

Kako je istakla Rajka Simanić, rukovodilac ovog centra, ovo mjesto okuplja sve veći broj korisnika treće životne dobi, kojima se nerijetko pridruže mlađi sugrađani kako bi im pomogli u realizaciji aktivnosti.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža

Zahvaljujući entuzijastima i volonterima, “Aktiva” svojim korisnicima pruža mjesto za druženje, časove korektivne gimnastike, podršku i radionice sa psihologom te radionice koje su posvećene ručnim radovima.

Prijemu je prisustvovao i načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović koji je poželio da "Aktiva" traje još dugo, dodajući da će Opština Istočna Ilidža, kao i do sada, biti podrška kada je potrebno, naveli su iz ove opštine.
Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Narod 27.09.2024. 18:24
    Rajkina faca pred načelnikom koda radi u centru za retardirane Bože sačuvaj
Povezane vijesti
"Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
Program manifestacije "Dani Kasindolskog bataljona" Program manifestacije "Dani Kasindolskog bataljona"
Prigodan poklon Opštini Istočna Ilidža kao znak zahvalnosti za pomoć učenicima Prigodan poklon Opštini Istočna Ilidža kao znak zahvalnosti za pomoć učenicima
Najčitanije
  • Grad Katera u Bosni
    6h 6m
    7
  • Mirončuk Sergej Aleksandrovič, ruski dobrovoljac koji je dao život za Republiku Srpsku (FOTO)
    9h 32m
    24
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    18h 11m
    0
  • Izrečena presuda Kecmanovićima: Roditelji dječaka ubice idu u zatvor
    15h 18m
    0
  • Bolnica „Srbija“ bogatija za još jednog specijalistu oftalmologije
    11h 10m
    0