Četiri S i srpska trobojka na vozilima tzv. kosovske policije

29.05.2023. 13:41
0
IZVOR: glassrpske.com

Građani okupljeni ispred zgrade opštine Zvečan ispisali su na vozilima tzv. kosovske policije četiri S, a na jedno od njih su postavili srpsku trobojku, javlja Tanjug.

Predsjednik Srpske liste Goran Rakić zamolio je građane da se sklone kako bi prošla dva vozila tzv. kosovske policije koja su u okruženju građana, ali grupa građana to ne dozvoljava i traži da sva vozila kosovske policije krenu odjednom i napuste Zvečan.

Podsjetimo, od jutros su na sjeveru KiM, u opštinama Zvečan, Zubin Potok i Leposavić podignute tenzije, Srbi protestuju zbog pokušaja novoizabranih albanskih gradonačelnika da uđu u zgradu opštine, navodeći da nisu izabrani glasovima Srba i da ne mogu da predstavljaju većinsko stanovništvo.

Pripadnici tzv. kosovske policije bacili su suzavac na okupljene Srbe, a održan je i sastanak američkog ambasadora sa dvojicom od četvorice gradonačelnika.

Ishod sastanka za sada nije poznat.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na području Sarajeva i okolnih opština i dalje se traga za 211 Srba Na području Sarajeva i okolnih opština i dalje se traga za 211 Srba
Godišnjica bitke na Kajmakčalanu Godišnjica bitke na Kajmakčalanu
Mladić priveden zbog majice sa likom cara Lazara Mladić priveden zbog majice sa likom cara Lazara
Najčitanije
  • Detalji akcije "Prolom 2": Osumnjičena lica stekla protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 2.710.790 evra
    17h 19m
    1
  • Lice iz Istočnog Novog Sarajeva napalo sugrađanina
    20h 22m
    8
  • U Trnovu pronađeni puška, meci i krivotvorene novčanice
    20h 19m
    0
  • Cijena prasića u Srpskoj i dalje pada
    22h 4m
    0
  • Koliko novca mjesečno treba za komotan život u BiH?
    11h 3m
    0