Četvorici osumnjičenih određen pritvor

25.03.2024. 09:19
0
IZVOR: srna.rs

Četvorici osumnjičenih za napad na tržni centar "Krokus siti hol" u predgrađu Moskve određen je pritvor do 22. maja, odlučio je Basmanski sud.

Pritvor je određen Muhamedsobiru Fajzovu, Dalerdžonu Mirzojevu, Saidakramiju Račabalizodiju i Šamsidinu Fariduniju.

Ruski mediji juče su javili da su Mirzojev i Račabalizoda priznali krivicu.

Njih četvorica su uhapšeni 23. marta, u blizini granice Rusije sa Ukrajinom i optuženi za terorizam.

Prema posljednjim podacima, u terorističkom napadu izvedenom 22. marta u koncertnoj sali "Krokus siti hol" ubijeno je 137 ljudi, među kojima i troje dece. Povrijeđeno je 180 ljudi, od kojih su 142 osobe hospitalizovane.

Odgovornost za napad preuzela je Islamska država.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • Radivoje Kosorić – Slavni junak romanijskog kraja
    17h 7m
    17
  • Ranko Elez - Smrt na Medenoj glavici
    7h 12m
    4
  • Svečano otvorena nova zgrada Policijske uprave Istočno Saraejvo
    11h 39m
    19
  • U Palama danas otvaranje novog objekta Policijske uprave Istočno Sarajevo
    18h 29m
    0
  • Prva žena u Srpskoj koja je postala majka na dijalizi
    16h 0m
    0