Ćosić i Kalabuhov o mogućnostima za saradnju

11.03.2021. 14:31
0
IZVOR: SRNA

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić i ambasador Rusije u BiH Igor Kalabuhov danas su u Istočnom Sarajevu razgovarali o dosadašnjoj saradnji i mogućnostima za budući zajednički rad, konstatujući da, osim u privredi, prostor za saradnju postoji i u oblasti kulture, nevladinog sektora, kao i sporta.

Ćosić je izrazio zadovoljstvo što je ruski ambasador prvi diplomata kojeg je ugostio u svojstvu gradonačelnika Istočnog Sarajeva, te istakao da Kalabuhov dobro poznaje prilike u BiH, gdje je prije 15 godina bio otpravnik poslova Ambasade Rusije.

Prema Ćosićevim riječima, dio razgovora odnosio se na saradnju Istočog Sarajeva i ruskog grada Kolomne, koji imaju bratske odnose, a posebno na saradnju univerziteta ova dva grada.

- Kad prođe vrijeme virusa korona, vjerujem da ćemo na ovom polju i te kako sarađivati - istakao je Ćosić i napomenuo da je razgovarano i o tome da u okviru međudržavne komisije za ekonomsku saradnju koja djeluje pri Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara grad Istočno Sarajevo delegira određena pitanja.

Podsjećajući na dobre istorijske veze srpskog i ruskog naroda, Ćosić je novinarima rekao da je iskoristio priliku da ambasadora Kalabuhova pozove da bude gost na manifestacijama koje organizuje grad Istočno Sarajevo, posebno imajući u vidu nastojanja da se ova gradska sredina internacionalizuje.

Kalabuhov je izrazio zadovoljstvo saradnjom Ambasade Rusije i grada Istočnog Sarajeva.

- Imamo pitanja koja moramo riješiti i instrumente za to - istakao je Kalabuhov i naveo da ekološku situaciju na području Istočnog Sarajeva i Sarajeva treba zajednički rješavati kako bi kompletna regija bila ljepša.

Govoreći o saradnji Istočnog Sarajeva i Kolomne, Kalabuhov je rekao da je Kolomna, koja se nalazi blizu Moskve, svega 30 godina mlađa od ruske prijestonice, koja je nastala 1147. godine.

- Mislim da u budućnosti, nakon epidemije, možemo uspostaviti i personalnu saradnju - naveo je ruski ambasador.

On je dodao da ima dobru saradnju sa ambasadorom BiH u Rusiji Željkom Samardžijom i da im je zajednička želja da Istočno Sarajevo bude još ljepše.

Komentari 0
Povezane vijesti
Agencija za bezbjednost hrane BiH: Aditivi zabranjeni u EU i dalje na tanjiru Agencija za bezbjednost hrane BiH: Aditivi zabranjeni u EU i dalje na tanjiru
Tržište BiH puno nesigurnih proizvoda, najviše ih dolazi iz Kine Tržište BiH puno nesigurnih proizvoda, najviše ih dolazi iz Kine
Nastavljena blokada teretnog saobraćaja Nastavljena blokada teretnog saobraćaja
Najčitanije
  • Šulić postao savjetnik direktora OC Jahorina
    9h 18m
    6
  • U januaru rođene 32 bebe u porodilištu Bolnice „Srbija“
    12h 31m
    0
  • Bačena bomba na kuću Zdravka Čolića
    12h 37m
    2
  • Sjednica Predsjedništva Boračke organizacije sutra u Istočnom Sarajevu
    15h 12m
    0
  • U Rusiji napravljen preparat protiv raka, koji ne zahtjeva hemioterapiju
    5h 4m
    1