Crna Gora: Još četiri novozaražena, zatvoren prelaz sa Srbijom

20.06.2020. 20:29
0
IZVOR: SRNA

Četiri nova slučaja virusa korona potvrđena su u Crnoj Gori, gdje je broj oboljelih dostigao 35.

Aktivno je 14 slučajeva u Rožajama, 11 u Podgorici, tri u Beranama, po dva u Budvi i Cetinju, a po jedan u Baru, Ulcinju i Bijelom Polju.

Iz Instituta za javno zdravlje su naveli da je slučaj iz Bijelog Polja povezan sa dešavanjem u Rožajama, dok se kod ostalih sprovode epidemiološka istraživanja.

Analiza je danas obavljena nad 297 uzoraka.

Iz Vlade su saopštili da se zbog širenja virusa korona i povećanja broja inficiranih u Rožajama zatvara granični prelaz Vuča-Godovo na putnom pravcu Rožaje-Tutin, zabranjuju sva javna okupljanja, slavlja i grupisanja više od dvije osobe, osim članova istog domaćinstva.

Nacionalno koordinaciono tijelo danas je uvelo više privremenih epidemioloških mjera u Rožajama nakon što je utvrđeno da je najmanje 26 aktivnih slučajeva infekcije "direktno importovano iz Srbije ili se raširilo preko građana Crne Gore koji su protivzakonito boravili u Srbiji".

Komentari 0
Povezane vijesti
Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara
Kolone vozila na izlazu iz BiH Kolone vozila na izlazu iz BiH
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    2h 21m
    3
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    21h 20m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    22h 23m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    2h 7m
    0
  • „Famos“ najbolji i u seniorskoj konkurenciji
    22h 0m
    0