Crna Gora: Restriktivne mjere u slučaju pogoršanja situacije

11.09.2020. 19:11
0
IZVOR: SRNA

Institut za javno zdravlje Crne Gore će u slučaju daljeg pogoršanja epidemiološke situacije predložiti uvođenje restriktivnih mjera, posebno u opštinama sa visokim stepenom lokalne transmisije, saopšteno je nakon današnje sjednice Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti.

Na sjednici je konstatovano da se mjere koje su na snazi ne poštuju, te da, uprkos porastu broja zaraženih virusom korona, zdravstveni sistem u potpunosti kontroliše situaciju.

- U ovom trenutku, Crna Gora za kovid pacijente raspolaže sa 549 slobodnih bolničkih kreveta, 260 instaliranih respiratora i 62 u rezervi, što garantuje uspješno suočavanje sa infekcijom i u budućem periodu - navodi se u saopštenju.

Nacionalno koordinaciono tijelo pozvalo je građane da dosljedno poštuju mjere, a nadležne inspekcije da pojačaju nadzor i kontrolu da ne bi moralo da bude uvođenja restriktivnih mjera.

To tijelo je na sjednici konstatovalo da je u svim zemljama, pa tako i u Crnoj Gori, zbog ublažavanja mjera i liberalizacije prelaska granice, pogoršana epidemiološka situacija.

Ocijenjeno je da je Institut za javno zdravlje pravovremeno predočio Ministarstvu prosvjete sve preporuke u vezi sa početkom školske godine, kao i da je Vlada obezbijedila sredstva za isplatu plaćenog odsustva roditelja djece mlađe od 11 godina, te da su se, nakon što je resorno ministarstvo usvojilo školski kalendar, stvorili i formalni uslovi za isplate.

Komentari 0
Povezane vijesti
Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora
Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja
Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču
Najčitanije
  • Preminuo brigadir Oružanih snaga BiH Slobodan Radovanović
    23h 34m
    2
  • Martovski pogrom - Nismo zaboravili
    16h 4m
    4
  • Tragična sudbina srpske princeze koja je imala veoma neobično ime
    55m
    0
  • Savo Minić podnio ostavku
    23h 15m
    2
  • Otkazan koncert Policijskog orkestra u Istočnom Sarajevu
    22h 27m
    0