Crna Gora: Uprkos niskim cijenama smještaja, turista nema

21.06.2020. 09:35
1
IZVOR: srpskainfo

Danas zvanično počinje ljeto, a u normalnim okolnostima bi ulice grodova u Crnoj Gori već bile prepune turista, na plažama bi bilo nemoguće pronaći slobodno mjesto i smještajni kapacitet. No, ove godine u Tivtu, Baru, Budvi i Sutomoru vlada nešto drugačija situacija.

Zbog ponovnog povećanja broja zaraženih korona virusom u BiH, u Crnu Goru je sada nemoguće ući bez PCR testa. Koliko god je to pogodilo državljane BiH i poremetilo im planove za ljetovanje, čini se da je mnogo više pogodilo turizam Crne Gore.

Zbog nedavnog zatvaranja granica, u Crnoj Gori otkazane su skoro sve rezervacije za ovaj mjesec. Turističke agencije i hotelijeri vidno su razočarani te tvrde da se ranije nisu susretali sa ovakvom vrstom krize. Ipak, ne odustaju od namjere da privuku turiste, pa tako predstavljaju niže cijene smještaja, nove ponude i potpuno drugačije aranžmane za goste.

Uzimajući u obzir novonastalu situaciju, mnoge turističke agencije i organizacije promijenile su ciljnu grupu i fokus usmjerile na region, ali i povećanu promociju crnogorske obale unutar same države. No ipak, ističu kako je veliki broj građana Crne Gore finansijski oštećen zbog krizne situacije, te kako zbog toga mnogi sebi ove godine neće moći priuštiti uživanje na obali.

– U ovo doba godine je inače nemoguće pronaći slobodnu ležaljku, ili čak slobodno mjesto za peškir na plaži. Sada je situacija drugačija, turista nema, a vikendom dođu Podgoričani koji ovdje imaju svoje kuće, ili žele iskoristiti niže cijene smještaja. Ali ipak, imamo sreće ako uspijemo iznajmiti više od dvadesetak ležaljki dnevno – objasnio je jedan od radnika koji iznajmljuje ležaljke.

Cijene su u većini kafića i restorana identične kao i prošle godine, malo je onih koji su odlučili da se prilagode situaciji. Tako ćete za koka-kolu izdvojiti 5 KM (2,5 evra), a isto toliko biće potrebno i za malo točeno pivo. Za espreso kafu biće vam potrebne dvije do tri marke, zavisno o lokaciji, a za salatu i hamburger do 10 KM (5 evra). Cijene sladoleda i kolača kreću se od dvije do osam KM (1-4 evra).

No uprkos nižim cijenama, ugodnoj temperaturi i toplom moru, posjetilaca je malo i obala je uglavnom pusta. Otvoreno je nekoliko suvenirnica, kafića i supermarketa, a mještani kažu kako se nadaju skorom popravljanju situacije jer na ovakvu atmosferu nisu i ne mogu naviknuti. Istog mišljenja su i turistički vodiči, koji kažu kako uvijek ostaje nada da će se stvari krenuti na bolje, te da avgustovske i septembarske rezervacije neće biti otkazane.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Mijo 22.06.2020. 15:47
    Eto vam korona,jos vi izmisljajte. Obična orehlada bude a dr-mr,zavedu kao korona. Sve čista laž,izmisljotina,treba para od maski i dezinfekcionih sredstava,respiratora itd,itd
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj
Srpsku za osam mjeseci posjetilo 343.984 turista Srpsku za osam mjeseci posjetilo 343.984 turista
Najčitanije
  • Kajmakčalan - jedna od najkrvavijih i najveličanstvenijih bitaka u Prvom svjetskom ratu (FOTO)
    10h 4m
    34
  • Formiran pokret „Sigurna Srpska“ (FOTO)
    2h 15m
    1
  • Spriječene ilegalne borbe pasa, uhapšeno 14 lica
    6h 6m
    2
  • U ponedjeljak o najnižoj plati u narednoj godini
    10h 45m
    1
  • Služen pomen za radnike "Famos-a" poginule u proteklom ratu
    8h 14m
    0