Danas "Termag bajk maraton" na Jahorini

15.08.2020. 08:58
0
IZVOR: SRNA

Na Jahorini će danas prvi put biti održana biciklistička trka "Termag bajk maraton" koja će okupiti više od 150 takmičara iz pet zemalja.

Direktor marketinga hotela "Termag" Nemanja Vučetić izjavio je da je riječ o maratonu brdskim biciklima koji čine dvije staze dužine 25 kilometara i 43 kilometra, a koje se protežu po obroncima olimpijske ljepotice.

- Cilj nam je da Jahorinu predstavimo na sasvim novi, atraktivan način jer će svi učesnici moći da uživaju u prelijepim pejzažima. Trka je revijalnog karaktera, a mogu se prijavitii rekreativci i oni koji se na malo ozbiljnijem nivou bave biciklizmom - rekao je Vučetić.

On je istakao da je želja da se Jahorina promoviše kao ciklo destinacija, te je za oktobar najavio drugu biciklističku trku dužine 160 kilometara pod nazivom "Dabl Jahorina".

Za ovaj događaj obezbijeđene su sve potrebne mjere bezbjednosti da bi se spriječilo širenje virusa korona.

Prvi "Termag bajk maraton" počeće u 12.00 časova, a podržali su ga opština Pale, turističke organizacije Jahorina i Pale, kompanije "Drina osiguranje", "Beko", "Petrol BH", "Prointer".

Komentari 0
Povezane vijesti
Jahorina dovela novog Amerikanca Jahorina dovela novog Amerikanca
Žuža osvojio bronzanu medalju u biciklizmu Žuža osvojio bronzanu medalju u biciklizmu
Najskuplji stan u Srpskoj kupljen na Jahorini Najskuplji stan u Srpskoj kupljen na Jahorini
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    16h 46m
    59
  • Posna krompir čorba
    17h 57m
    1
  • U Vlasenici osam stanova u požaru, na terenu i demineri
    22h 3m
    1
  • Haos na sjednici gradske skupštine: SNSD izbacuje opoziciju, jednog iznijeli na stolici (VIDEO)
    18h 23m
    8
  • Zgrada u Vlasenici u plamenu (VIDEO)
    23h 8m
    0