Danijel Blažić i Lazar Matić selektovani za suđenje na Evropskom prvenstvu za mlade u Bukureštu

07.02.2024. 09:57
0
IZVOR: katera.news

Danijel Blažić i Lazar Matić pozvani su juče od strane JJEU sudijske komisije i sportskog direktora evropske federacije Džanet Anderson da sude evropsko prvenstvo za mlade koje će se održati u Bukureštu (Rumunija) u periodu od 4. do 8. aprila 2024. godine.

Danijel Blažić ističe da ga ovaj poziv veoma raduje

- Posebno me raduje činjenica da smo Matić i ja, kao članovi iju-džicu kluba Slavija iz Istočnog Sarajeva i sudije JJS Republike Srpske, našli svoje mjesto među najkvalitetnijim evropskim sudijama! Biti selektovan među 20 evropskih sudija, kao jedini učesnici iz BiH , velika je čast i motivacija za dalji rad i dokaz da se ulaganje u sebe, znanje, poznavanje stranih jezika i pravično i nepristrasno suđenje uvijek prepozna i nagradi – rekao je on.

Blažić je nosilac Evropske A licence, položene u septembru 2022. godine. Od turnira koji se boduju sudio je Evropsko prvenstvo za mlade 2023 u Francuskoj , kao i balkansko prvenstvo 2022. u Banjaluci , te Balkansko prvenstvo u Podgorici 2023. godine.

Nacionalnu sudijsku licencu položio je 2017. godine, i od tada je sudio jake međunarodne turnire u Srbiji, Crnoj Gori , Makedoniji, Sloveniji, Bosni i Hercegovini i Mađarskoj.

Matić je nosilac Evropske B licence, koju je položio u septembru 2023. godine. U toku svoje sudijske karijere sudio je Međunarodni turnir u Skoplju, Evropski kup u Mariboru, Otvoreno prvenstvo Balkana u Podgorici, Jadransku ligu u Skoplju i u Istočnom Sarajevu te Prvenstva Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
„Slaviji“ 18 medalja u Budvi „Slaviji“ 18 medalja u Budvi
Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ osvojili 57 medalja u Loznici Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ osvojili 57 medalja u Loznici
Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ na „Loznica open 2025“ Takmičari Džiju-džicu kluba „Slavija“ na „Loznica open 2025“
Najčitanije
  • Borbe na Treskavici 1995. godine (FOTO)
    20h 10m
    13
  • Na današnji dan umro veliki Borislav Pekić: Srpski pisac koji je svoj život posvetio borbi za slobodu
    20h 13m
    0
  • Srpska nevjesta iz Holivuda
    20h 10m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv poštara za pronevjeru 23.831 KM
    20h 34m
    0
  • Dr Bojan Stevanović novi specijalista na Odjeljenju ginekologije i akušerstva
    15h 21m
    1