Đajić: Ne možemo zakonski da nabavimo kiseonik

03.10.2021. 10:12
4
IZVOR: srpskainfo.com

U velikom smo problemu jer ne možemo zakonski da riješimo nabavku kiseonika, izjavio je generalni direktor Univezitetsko-kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić.

- Jedna privatna klinika donirala je određenu količinu kiseonika, ali time problem nije riješen. Kiseonika nema dovoljno ni na svjetskom tržištu, a firma koja ga prodaje može da nam obezbijedi samo 60 tona sedmično što nije dovoljno za potreba UKC-a Srpske – naglasio je Đajić gostujući jutros na RTRS.

On je istakao da takozvana afera “Kiseonik” nije ni postojala.

– Rukovodstvo Srpske je svakodnevno s nama u kontaktu i traže rješenje. Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i ostali akteri su trebali prvo doći kod nas, da vidimo kako da riješimo problem, a ne da prave dramu. Moje kolege znaju kakva je situacija bila u bolnici, kako su bili uznemireni pacijenti i njihove porodice – rekao je Đajić.

 

Komentari 4
  • Generic placeholder image
    Laktas 05.10.2021. 07:57
    Trebalo ti je dvije godine da razmisljas o legalnom kisiku ubico!
  • Generic placeholder image
    Jane 03.10.2021. 14:25
    Ne može on ništa zakonito uraditi.
  • Generic placeholder image
    Skijaš 03.10.2021. 10:44
    Pa legendo nemoj se mučiti i razbijati glavu ima kiseonika u Čađovoj firmi kol'ko 'oćeš. Zar niste tvrdili da zadovoljava standard?
    Šta je onda problem?
  • Generic placeholder image
    PDP 03.10.2021. 10:38
    Ali komentar, da je Drasko treba doci da vide kako da rijese problem, znaci problem je bio, rece gospodin.
Povezane vijesti
Savremena metoda uklanjanja krajnika po prvi put u UKC Srpske Savremena metoda uklanjanja krajnika po prvi put u UKC Srpske
Đajić: Spremni smo da idemo u Veliku Britaniju i pregledamo Karadžića Đajić: Spremni smo da idemo u Veliku Britaniju i pregledamo Karadžića
Kinezi izveli nemoguće - „stvorili“ kiseonik u svemiru Kinezi izveli nemoguće - „stvorili“ kiseonik u svemiru
Najčitanije
  • Na Baščaršiji poskupjeli ćevapi
    19h 41m
    11
  • Zamjena elektronskih zdravstvenih kartica više neće biti besplatna
    22h 34m
    0
  • Iguman manastira Svete Trojice u Ozerkovićima u posjeti Opštini Pale
    22h 18m
    0
  • Održano guslarsko veče u Podgrabu (FOTO)
    23h 36m
    0
  • Iguman Metodije: Ako na stradanje gledamo onako kako smo naučili od svetih otaca, daćemo mu smisao
    14h 48m
    0