Djeca pustila 400 balona u znaku trobojke sa mjesta gdje je prekrečena

11.02.2020. 19:18
0
IZVOR: Srna

Dvadesetak djece s roditeljima danas je, u znak pomirenja i ljubavi, pustilo 400 bijelih, plavih i crvenih balona u podgoričkom naselju Zlatica, na mjestu gdje su komunalni policajci prošlog mjeseca prekrečili trobojku.

Dječaci i djevojčice su na kraju poklonili po jedan balon i komunalnim policajcima koji čuvaju zid, na kojem je bila nacrtana trobojka.

Na taj simboličan način, djeca su htjela da pošalju poruku mira i tolerancije u Crnoj Gori.

Na Zlatici je 25. januara došlo do incidenta kada je policija bacila suzavac na mjesto gdje su građani čuvali trobojku oslikanu kod pasarele. Deset mlađih osoba je uhapšeno u akciji uklanjanja trobojke sa zida, tri policajca su lakše povrijeđena, a više policijskih vozila oštećeno.

U Crnoj Gori je 27. decembra prošle godine usvojen Zakon o slobodi vjeroispovijesti kojim je predviđeno da država postaje vlasnik svih vjerskih objekata izgrađenih do decembra 1918. godine ukoliko se ne utvrdi da je neka od vjerskih zajednica stvarni vlasnik.

Usvajanje tog zakona naišlo je na otpor sveštenstva i vjernika Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori zbog čega su organizovani molebani i litije širom zemlje, kao i u pojedinim gradovima u Republici Srpskoj, Srbiji i svijetu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Stručnjaci ukazuju na nedovoljan roditeljski nadzor djece na društvenim mrežama Stručnjaci ukazuju na nedovoljan roditeljski nadzor djece na društvenim mrežama
Počeli "Dani ruskog dječijeg filma" u Palama Počeli "Dani ruskog dječijeg filma" u Palama
Alarmantni rezultati kontrole dječjih svjetiljki u BiH Alarmantni rezultati kontrole dječjih svjetiljki u BiH
Najčitanije
  • Oporavilište Kasindo kao centar društvenih dešavanja
    1h 47m
    0
  • Pogača sa špinatom i sirom
    1h 42m
    0
  • Molitva za pravdu za porodicu Hršum - Obraćanje oca nastradale Danijele
    20h 12m
    9
  • Ovjerene četiri kandidature za prijevremene izbore
    16h 44m
    2
  • Ko će živjeti u BiH 2050?
    15h 51m
    2