Djevojke sa Daunovim sindromom fudbalom pobjeđuju stigmu

17.05.2022. 10:03
0
IZVOR: nezavisne.com

Djevojke iz Daun sindrom centra odigraće u četvrtak fudbalsku utakmicu sa doktoricama sa Univerzitetskog kliničkog centra i to kako bi se izborile protiv diskriminacije nad osobama sa Daunovim sindromom i ženama.

Prema riječima Zorana Jelića, direktora Daun sindrom centra, ovo je antistigmatska utakmica pod nazivom Fudbalom protiv stigme", na kojoj žele da pokažu da djevojke sa Daunovim sindromom mogu igrati fudbal rame uz rame sa heroinama koje su se prethodne dvije godine borile protiv virusa korona.

- Naše djevojke će igrati fudbal sa doktoricama sa UKC-a, a ovo je utakmica na kojoj ćemo se izboriti protiv diskriminacije osoba sa Daunovim sindromom i žena uopšte - rekao je Jelić.

Tom prilikom će predstaviti i novu školu sporta koju pokreću.

Sport je najčešći vid rehabilitacije kada je riječ o osobama sa poteškoćama u razvoju, a pored škole fudbala, počinje sa radom škola atletike.

- Atletika je individualni sport, ali je to u stvari timski rad i ona ojačava samopouzdanje osoba sa Daunovim sindromom, što je veoma važno da se nastavi - rekao je Jelić.

Dodaje da će u oktobru organizovati prvi međunarodni atletski miting osoba sa Daunovim sindromom, na kojem će učestvovati osobe iz Češke, Hrvatske, Srbije i naši drugari iz Republike Srpske, i to u periodu od 4. do 10. oktobra.

Ističe da je škola atletike pod pokroviteljstvom ambasadora osoba sa Daunovim sindrom dr Vlade Đajića, a da su je organizovali zajedno sa Fakultetom fizičke kulture i sporta.

Autor: Nikolina Aleksić

Komentari 0
Povezane vijesti
Majka osumnjičena za pokušaj ubistva osmomjesečne bebe Majka osumnjičena za pokušaj ubistva osmomjesečne bebe
Savremena metoda uklanjanja krajnika po prvi put u UKC Srpske Savremena metoda uklanjanja krajnika po prvi put u UKC Srpske
Daunov sindrom: Kako Vuk prevazilazi prepreke Daunov sindrom: Kako Vuk prevazilazi prepreke
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    14h 23m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    15h 41m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    17h 17m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    16h 17m
    0
  • Milan Kadlec porazio protivnika iz Crne Gore
    17h 28m
    0