Do kraja godine povećanje osnovice za invalidnine

20.11.2023. 15:54
0
IZVOR: rtrs.tv
Do kraja tekuće godine planirana je isplata vojnih invalidnina, ličnih i porodičnih sa uvećanom osnovicom za 10 odsto, u skladu sa Memorandumom o saradnji Vlade Srpske i BORS-a, istakao je ministar rada i boračko-invalidske zaštite Danijel Egić.

- Jedna od tačaka u tom sporazumu je i podizanje osnovica za isplatu ličnih, porodičnih invalidnina i invalidnina za civilne žrtve rata. Trebali smo, a to smo i uradili, da u novembru povećamo osnovicu za pet odsto, što to se već isplaćuje, a u decembru biće još jedno povećanje od pet odsto. Na taj način ćemo da ispoštujemo dogovor - istakao je Egić.

Za ovo uvećanje biće potrebno oko tri miliona KM.

Egić je najavio da će uskoro početi isplata nepovratnih sredstava za boračke kategorije po Uredbi iz 2019. godine.

Prvo će biti vršene isplate za borce čije su lokalne zajednice završile i predale spiskove onih koji ostvaruju ovo pravo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Minić: Put Foča-Sarajevu u punoj funkciji u roku od 30 dana Minić: Put Foča-Sarajevu u punoj funkciji u roku od 30 dana
Minić: Cilj skraćenja trajanja pripravničkog - brže zapošljavanje mladih Minić: Cilj skraćenja trajanja pripravničkog - brže zapošljavanje mladih
Olakšice pri kupovini goriva produžene do 15. jula Olakšice pri kupovini goriva produžene do 15. jula
Najčitanije
  • Ko je bio Rolan Garos? Teniski reket spasao čovjeka po kome turnir nosi ime, iako nije bio teniser
    1h 7m
    1
  • Omaž velikanu, vajaru Đorđu Jovanoviću
    11h 40m
    0
  • Program manifestacije "Dani Kasindolskog bataljona"
    1h 7m
    0
  • Minić: Put Foča-Sarajevu u punoj funkciji u roku od 30 dana
    22h 3m
    6
  • Saobraćaj obustavljen zbog požara na putničkom vozilu na putu prema Trebeviću
    5h 50m
    0