Dolar ojačao, cijene nafte oštro pale

28.11.2022. 10:29
0
IZVOR: srpskainfo.com

Na valutnim je tržištima vrijednost dolara prema korpi valuta porasla jer dolar slovi za sigurno rješenje za kapital u nesigurna vremena.

Dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke u odnosu na ostalih šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće se oko 106,35 bodova, dok je u petak uveče iznosio 106,05 bodova.

Pritom je kurs dolara prema japanskoj valuti skliznuo 0,5 posto, na 138,45 jena. Američka je valuta ojačala u odnosu na evropsku, pa je cijena evra skliznula 0,4 odsto, na 1,0355 dolara.

Cijene su nafte znatno pale jer se trgovci plaše da će protest i protiv kovid mjera u Kini izazvati slabljenje potražnje za gorivima u najvećem svjetskom uvozniku nafte.

Cijena barela na londonskom tržištu pala je 2,6 posto, na 81,48 dolara, dok je na američkom tržištu barel pojeftinio 2,8 posto, na 74.15 dolara, piše „SeeBiz“.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pada cijena nafte Pada cijena nafte
Cijena nafte opada Cijena nafte opada
Novi porast cijena nafte Novi porast cijena nafte
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Lišen slobode nakon prijetnji i upotrebe vatrenog oružja
    15h 37m
    1
  • Život i nasljeđe Milutina Janjuševića: Profesor, upravnik i simbol stradanja
    5h 23m
    0
  • Bojan Vegara - „Djeca koju nije volio svijet“ (odlomak)
    16h 33m
    0
  • Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta
    8h 11m
    1
  • Počeli minerski radovi na gradilištu treće trake preko Romanije
    14h 43m
    4