Dostavljena konačna verzija Studije zaštite za Park prirode „Trebević“ (FOTO)

02.02.2023. 11:05
0
IZVOR: katera.news

U kabinet gradonačelnika Istočnog Sarajeva Ljubiše Ćosića jutros je stigla konačna verzija Studije zaštite za Park prirode Trebević iz Republičkog zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa.

Ćosić se zahvalio svim saradnicima na obavljenom poslu, te posebnu zahvalnost iskazao direktorici Republičkog zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa Jasni Milešević, koja je, kako navodi Ćosić, prepoznala ogroman značaj Trebevića i podržala namjeru da se zaštiti ovaj biser prirode.

- Potrudićemo se da ovu studiju u elektronskom formatu predstavimo javnosti, kako bi naši sugrađani ostvarili uvid u to koliko je Trebević značajan za ukupan kvalitet našeg i života generacija koje će tek doći. Pred nama je istinski rad na zaštiti Trebevića i ogroman posao kada je riječ o osnivanju preduzeća koje će upravljati Parkom prirode – naveo je on.

  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Fejsbuk/ Ljubiša Ćosić

Komentari 0
Povezane vijesti
Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem sutra u Istočnom Novom Sarajevu Veče stendap komedije sa Andrijom Dabanovićem sutra u Istočnom Novom Sarajevu
Svesrpski sabor kulturnog stvaralaštva, otadžbine i rasejanja od 21. do 30. avgusta Svesrpski sabor kulturnog stvaralaštva, otadžbine i rasejanja od 21. do 30. avgusta
U Istočnom Sarajevu počela obuka za snimanje svjedočanstava o srpskim žrtvama U Istočnom Sarajevu počela obuka za snimanje svjedočanstava o srpskim žrtvama
Najčitanije
  • Obustavljen saobraćaj u Ljubogošti na putu Sarajevo-Pale
    23h 40m
    0
  • Kako toplotni talas utiče na ljudski organizam?
    6h 41m
    3
  • Godišnjica Cerske bitke
    6h 44m
    3
  • Saobraćanje jednom trakom na putu Sarajevo-Pale
    22h 1m
    0
  • Četiri sestre, četiri portreta: Kakve su bile kćerke posljednjeg ruskog imperatora Nikolaja II
    6h 43m
    0