Dvoje povrijeđenih u Novom Sadu svjesni, ali i dalje u teškom stanju

13.11.2024. 08:44
0
IZVOR: srna.rs

Dvoje od troje povrijeđenih u padu nadstrešnice na Željezničkoj stanici u Novom Sadu su svjesni, ali i dalje u teškom stanju, izjavila je vršilac dužnosti direktora Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov.

- Dvoje pacijenata je svesno i ima kiseoničnu potporu, komuniciraju očima. Jedna pacijentkinja je i dalje na mašinama za veštačko disanje - rekla je Turkulov za Tan‌jug.

Ona je dodala da su sekundarne infekcije problem, te da nema opuštanja jer su povrede opsežne.

- Svakog dana ih previjaju u sali, bilo je nekih ortopedskih korekcija, fiksacija kostiju, a porodice mogu da ih vide svakog dana - navela je Turkulov.

U padu nadstrešnice ne Željezničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra poginulo je 14 ljudi, a troje je teško povrijeđeno. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Srušila se zgrada u Nju Delhiju, najmanje četiri osobe poginule Srušila se zgrada u Nju Delhiju, najmanje četiri osobe poginule
Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu
"Cveta trešnja u planini..." "Cveta trešnja u planini..."
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    5h 11m
    11
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    23h 32m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    5h 8m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    20h 50m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    23h 55m
    0