Džil Bajden pozitivna na kovid

05.09.2023. 08:14
0
IZVOR: srna.rs

Prva dama SAD il Bajden pozitivna je na kovid 19, saopšteno je danas iz Bijele kuće.

Bajdenova supruga, koja ima 72 godine, ima blage simptome, a posljednji put je imala kovid u avgustu prošle godine.

Američki predsjednik ozef Bajden, koji sada ima 80 godina, bio je negativan na testu, a posljednji put je bio pozitivan u julu 2022. godine.

- Večeras je prva dama bila pozitivna na kovid 19. Ona će ostati u njihovoj kući u Rehobot Biču, u Delaveru - saopštila je njen direktor komunikacija Elizabet Aleksander.

On se sinoć vratio sam u Vašington iz Delavera i uradio test, na koji je dobio negativan rezultat, saopštila je Bijela kuća.

- Predsjednik će se ove sedmice redovno testirati i pratiti simptome - dodaje se u objavi.

Bijela kuća za sada nije odgovorila na pitanje da li bi ovo moglo uticati na Bajdenovo putovanje u inostranstvo.

Trebalo bi da putuje u Indiju u četvrtak, 8. septembra, na Samit Grupe 20, a u Vijetnam u nedjelju, 10. septembra.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pandemija kovida skratila očekivani životni vijek Pandemija kovida skratila očekivani životni vijek
Nijemac primio 217 vakcina protiv kovida 19 Nijemac primio 217 vakcina protiv kovida 19
Vasiljević: Virus korona je i dalje prisutan Vasiljević: Virus korona je i dalje prisutan
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    13h 8m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    11h 19m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    3h 46m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    14h 51m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    16h 5m
    0