FBiH: Pozitivna 23 lica, od kojih 16 u Sarajevu

11.06.2020. 08:54
0
IZVOR: SRNA

Na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu /KCUS/ testirano je 279 uzoraka, od kojih su na virus korona pozitivna 23 lica, potvrđeno je u ovoj ustanovi.

Od ukupnog broja zaraženih, 16 je iz Sarajeva, po dvije pozitivne osobe su iz Travnika i Zenice, te po jedna iz Maglaja i Trnova.

Ovo je od ukidanja stanja nesreće izazvane virusom korona u Federaciji BiH i ublažavanja mjera najveći skok zaraženih kada je u pitanju testiranje na KCUS-u, navodi portal "Kliks".

Najlošija situacija trenutno je u Tuzlanskom kantonu, gdje je ponovo pokrenuta procedura za proglašenje epidemije virusa korona, a najsloženija situacija je u Živinicama.

Veći broj zaraženih registrovan je i u Tešnju, a juče je potvrđeno da se virus korona vratio u Hercegovačko-neretvanski kanton, gdje je zaražena žena iz Stoca.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Dva nova slučaja zaraze leptospirozom, ukupno 85 Dva nova slučaja zaraze leptospirozom, ukupno 85
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    2h 8m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    7h 58m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    8h 58m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    8h 32m
    7
  • Služen parastos poginulim borcima iz Kasindola (FOTO)
    9h 56m
    0