„Galenika“ proizvela prvu seriju hlorokina, lijeka koji pomaže u liječenju korona virusa

18.04.2020. 21:58
0
IZVOR: Tanjug

“Galenika” a.d. Beograd proizvela je prvu seriju hlorokina, ključnog lijeka protiv virusa korona, koji će od utorka biti u upotrebi, saznaje Tanjug.

"Galenika" je proizvela za početak 372.000 tableta.

Hlorokin je stari lijek koji se koristi za malariju, ali je i jedan od važnih lijekova u terapiji protiv virusa korona.

Inače, supstanca za njegovu proizvodnju prije dva dana je stigla u Srbiju.

Proizvodnjom u Srbiji obezbijediće se dovoljne količine tog lijeka.

Pored hlorokina, počela je i masovna proizvodnja hirurških maski u Rumu, objavio je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kada se krvarilo, a niotkuda pomoći – ko je pritekao? Kada se krvarilo, a niotkuda pomoći – ko je pritekao?
Srbija kreće ka Antarktiku: Buduća polarna stanica nosiće ime Milutina Milankovića Srbija kreće ka Antarktiku: Buduća polarna stanica nosiće ime Milutina Milankovića
Stanivuković: Nedopustivo je da lijekovi u Republici Srpskoj i BiH budu među najskupljima Stanivuković: Nedopustivo je da lijekovi u Republici Srpskoj i BiH budu među najskupljima
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    8h 9m
    0
  • Tri zemljotresa registrovana tokom noći na području Sarajeva
    9h 57m
    1
  • Miholjdan `72 na Ilidži
    7h 50m
    0
  • Godinama bez rotacije: Učitelji u školama Sarajevsko-romanijske regije traže pravedniji raspored rada
    4h 19m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Mališani uživali na dječijem maskenbalu
    23h 23m
    0