Glavaš: Odnos vlasti prema radnicima "Mofasa" katastrofalan i beskrupolozan

15.10.2021. 13:42
0
IZVOR: Katera

Ponašanje najviših funkcionera koji su juče u Istočnom Sarajevu pobjegli na sporedne izlaze Administrativnog centra kako se ne bi suočili sa radnicima posljednje fabrike u Istočnom Sarajevu „Mofas“, najblaže rečeno je sramotno, beskrupulozno i bezobrazno - rekao je poslanik DNS U Narodnoj Skupštini Republike Srpske Aleksandar Glavaš.

Glavaš napominje da fabrici 'Mofas' odavno prijeti likvidacija, te da su radnici očajni jer im prijeti ozbiljna egzistencijalna kriza, a niko od vlasti koja je odgovorna za ovakvo stanje, ne želi da ih sasluša.

- Ne samo da im vlast svojom indolentnošću i beskrupuloznošću onemugućava da rade i zarade, oni su otišli korak dalje - ne žele da saslušaju njihove probleme, niti da pokušaju da nađu neko rješenje kao da se radi o građanima drugog reda, a ne o ljudima koji su stvarali Republiku Srpsku - poručio je Glavaš.

Glavaš ističe da maćehinski odnos vlasti prema Istočnom Sarajevu odavno traje, da su do sad zatvorili dva insustrijska giganta - 'Famos' na Palama, 'Raop' u Istočnom Sarajevu, a sada je na redu i 'Mofas'.

- Zapanjujući je nedostatak empatije najviših funkcionera RS za stotine porodica koke će zbog njihovog javašluka ostati na ulici. Njih ne interesuje sudbina tih ljudi nego atraktivne lokacije na kojima se te fabrike nalaze što je jasan pokazatelj koliko se ovakva vlast brine za sudbinu naroda - bio je oštar Glavaš.

On napominje da dok se građanima Banjaluke, iz sredstava koja je obezbijedila Vlada RS, plaća grijanje, za građane Istočnog Sarajeva ta ista Vlada nema vremena za razgovor.

- Dok ljudi u vlasti trenutno pokušavaju da vrate Republici Srpskoj nadležnosti koje su oni prenijeli, bolje bi im bilo da akcenat stave na vraćanje radnih mjesta narodu koja su im oni oteli - poručio je Glavaš.

Na ovaj sramni čin najviših funkcionera Vlade, reagovao je i predsjednik DNS, Nenad Nešić koji je rekao da dio novca od 200 miliona koliko je Vlada dobila od MMF hitno bude preusmjeren za izmirenje obaveza prema radnicima „Mofasa“ i da se pokrene proizvodnja ker je riječ o ozbiljnom preduzeću koje je konkurentno na zapadnom tržištu. 

On je poručio da ukoliko se što prije ne riješi pitanje proizvodnog procesa u „Mofasu“, narod će ih kazniti pa će tada izaći na sporedna vrata Vlade RS i nikad se više neće vratiti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radnici „MOFAS-a“ traže neisplaćene plate Radnici „MOFAS-a“ traže neisplaćene plate
Protest radnika „MOFAS-a“, sudbina preduzeća i dalje neizvjesna Protest radnika „MOFAS-a“, sudbina preduzeća i dalje neizvjesna
Radnici „Mofasa“ zabrinuti za sudbinu preduzeća i ličnu egzistenciju (VIDEO) Radnici „Mofasa“ zabrinuti za sudbinu preduzeća i ličnu egzistenciju (VIDEO)
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    8h 38m
    11
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    3h 30m
    15
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    8h 20m
    0
  • Dođe li do krvi, opet ćemo biti prvi: Šta otkrivaju pisma Desanke Maksimović ruskim prevodiocima
    32m
    0
  • Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu
    7h 14m
    1