Hamilton slavio u Silverstonu (VIDEO)

18.07.2021. 19:01
0
IZVOR: nezavisne.com

Luis Hamilton pobjednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije, nakon što je lider Maks Ferštapen ispao iz trke poslije prvog kruga, nakon sudara sa Hamiltonom.

Lider šampionata je krenuo sa pol pozicije, ali je došlo do sudara vozača Red Bula i Mercedesa, zbog čega je Holanđanin udario u zaštitnu ogradu i završio trku, prenio je "Independent".

Ferštapen, koji je osvojio prethodne tri trke, izašao je iz slupanog bolida i pregledao ga je medicinski tim, nakon što je transportovan u lokalnu bolnicu.

Nakon sudara, Hamilton je dobio kaznu od deset sekundi, pa je Ferarijev Lekler prešao Britanca i vodio sve do 50. kruga, kada ga je pretekao Hamilton.

Pobednik Hamilton je sada osam bodova iza Ferštapena nakon deset trka u sezoni, dok je na drugom mjestu završio Šarl Lekler, a Hamiltonov timski kolega Valteri Botas je bio treći.

Ovo je bila 99. pobjeda sedmostrukog šampiona Hamiltona.

Sljedeća trka u sezoni održaće se u Budimpešti 1. avgusta.