I danas veoma toplo, do 35 stepeni

04.06.2025. 08:21
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražio je 41 pacijent.

Vodovod i kanalizacija Istočno Sarajevo:

U ulicama Ilidžanska i Starine Novaka će od 8.30 do 13.00 časova doći do prekida u vodosnabdijevanju zbog hitne sanacije kvara na LŽ cjevovodu DN 150 mm.

Elektrodistribucija Pale:

Istočno Novo Sarajevo,

Zbog radova u TS 400/x kV Sarajevo 20 organizovanih od strane preduzeća „Elektroprenos BiH“, doći će do privremenog prekida u isporuci električne energijeu periodu od 8.00 do 11.00 časova potrošačima u ulicama Vuka Karadžića do broja 30, Cara Dušana do broja 13, Vojvode Radomira Putnika od broja 84 do broja 130, Jovana Raškovića i Nikole Pašića.

Pale,

Zbog radova na niskonaponskoj mreži TP “Tron“, doći će do privremenog  prekida u isporuci električne energije u periodu  od 8.30 do 14.30 časova potrošačima  u dijelovima ulica Njegoševa i Đokovac.

Višegrad,

Danas i sutra će zbog radova na 10 kV vodu Dobrun, doći do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima: Gornji  Dobrun, Zlatnik, Dobrunska Rijeka, Poljanice i Bjeljajke.

Čajniče,

Zbog radova na 10 kV vodu Međurječje – Batovo,  doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima:  Avlija, Karovići, Slatina i Batovo.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 18 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 10 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su jednu intervenciju.

Istočno Novo Sarajevo,

Intervencija u Gatačkoj ulici na gašenju zapaljene suve trave u vremenu od 21.20 do 22.00. Požar je ugašen.

Na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH saobraćaj se uz povoljne uslove za vožnju.

Kraći zastoji mogu se očekivati na dionicama gdje se izvode radovi i gdje je saobraćaj regulisan privremenom signalizacijom.

Iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske apeluju da se vozi oprezno, da vozači drže odstojanje između vozila i da izbjegavaju rizična preticanja, te da posebnu pažnju obrate na bicikliste, motocikliste i poljoprivredne mašine i traktore.

Izmjene u saobraćaju, zbog radova, su na dionici magistalnog puta Dobro Polje - Miljevina na lokalitetu male hidroelektrane "B-3", dok do povremenih zastoja od 7.00 do 17.00 časova dolazi na istom putnom pravcu, ali na lokalitetu Sijeračke stijene gdje je u toku sanacija klizišta.

U Republici Srpskoj i FBiH i danas će biti veoma toplo, sa maksimalnom temperaturom vazduha od 29 do 35 stepeni Celzijusovih.

U toku dana moguća je prolazna oblačnost, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Vjetar će biti slab do umjeren, tokom dana i večeri u Krajini i na sjeveru povremeno i pojačan južnih smjerova.

Jutros je pretežno vedro, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Bjelašnica i Sokolac 13, Bugojno 14, Mrkonjić Grad i Foča 15, Bileća, Drvar, Livno, Prijedor i Srebrenica 16, Višegrad, Jajce i Sarajevo 17, Banjaluka, Novi Grad, Ivan sedlo i Sanski Most 18, Doboj, Trebinje, Zenica i Zvornik 19, Mostar 20, Tuzla 21, Bijeljina, Bihać i Gradačac 23 stepena Celzijusova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nebo zamućeno zbog saharskog pijeska Nebo zamućeno zbog saharskog pijeska
Teretnjaci na izlaz iz Srbije na Sremskoj Rači čekaju pet časova Teretnjaci na izlaz iz Srbije na Sremskoj Rači čekaju pet časova
Grad bogatiji za djevojčicu i dječaka Grad bogatiji za djevojčicu i dječaka
Najčitanije
  • Firma “Konstrukcije Monting” zapošljava radnike u stalni radni odnos
    3h 58m
    0
  • Dola - pivski Vitlejem i Zid plača
    4h 47m
    4
  • Sve tajne Karađorđevog tajnog savjetnika Ivana Jugovića
    4h 48m
    1
  • Božović: Maske padaju i svaka zvjerka pokazuje svoj trag
    18h 36m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Kompletan Opštinski odbor DEMOS-a prešao u Ujedinjenu Srpsku
    1h 34m
    1