I sutra nestabilno sa kišom i pljuskovima

24.05.2024. 17:01
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH i sutra će preovladavati promjenljivo i nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz dnevnu temperaturu vazduha do 29 stepeni Celzijusovih.

Jutro će biti pretežno sunčano uz postepeno naoblačenje, a od sredine dana promjenljivo oblačno sa pljuskovima na zapadu i jugoistoku, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

U poslijepodnevnim i večernjim časovima nestabilno vrijeme sa kišom i pljuskovima širiće se ka sjeveru, ponegdje su moguće i lokalne nepogode uz pojavu grada, a u Hercegovini suvo i sunčano uz mjestimične kratkotrajne pljuskove.

Jutarnja temperatura vazduha biće od devet do 15, u višim krajevima od šest, a dnevna od 23 do 29, u višim krajevima od 18 stepeni Celzijusovih.

Duvaće slab do umjeren vjetar, u Hercegovini i na jugozapadu južni i jugozapadni, a u ostatku zemlje istočni i sjeveroistočni, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorloškog zavoda.

Temperatura vazduha izmjerena u 14.00 časova: Han Pijesak 15, Sokolac 16, Čemerno 17, Kneževo 18, Kalinovik, Gacko, Drvar i Tuzla 20, Mrkonjić Grad, Ribnik, Srebrenica, Šipovo i Livno 22, Bileća 23, Bijeljina, Rudo, Gradačac, Neum, Sanski Most i Široki Brijeg 24, Banjaluka, Prijedor, Doboj, Zvornik, Trebinje, Novi Grad i Srbac, 25, Foča, Bihać i Zenica 26, te Mostar 28 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra promjenjivo sa kišom i svježije Sutra promjenjivo sa kišom i svježije
U Srpskoj rođeno 16 beba U Srpskoj rođeno 16 beba
U prvom dijelu dana pretežno sunčano, poslije podne naoblačenje U prvom dijelu dana pretežno sunčano, poslije podne naoblačenje
Najčitanije
  • Nova lokacija za izdavanje ličnih dokumenata i registraciju motornih vozila u Palama
    12h 50m
    0
  • Opština Pale: Obavještenje
    17h 40m
    0
  • Humanitarni bazar na Trgu Srbije – Zajedno za Dragana!
    18h 16m
    0
  • Danas humanitarni bazar za Dragana Macana na Trgu Srbija
    22h 21m
    0
  • U Brazilu poginula djevojka na bandži džampingu
    11h 13m
    0