Istočna Ilidža: Novi poslovni objekat kompanije „Nelt“

10.10.2019. 19:15
0
IZVOR: Srna

U Istočnoj Ilidži danas je svečano otvoren novi poslovni objekat kompanije „Nelt“ u vrijednosti četiri miliona evra.

Goran Cerovina, izvršni direktor „Nelta“ u BiH koji svojim partnerima pruža usluge uvoza i carinjenja robe, skladištenja, prodaje i dostave, distribucije i logistike, rekao je novinarima da ta kompanija zapošljava 375 ljudi, te da raspolaže sa 3.500 metara kvadratnih kancelarijskog i 12.000 skladišnog prostora.

Kapaciteti ove kompanije prošireni su za 7.500 metara kvadratnih, od čega je 5.000 paletnih mjesta, što će rezultirati novim zapošljavanjem.

- Nastaljamo dalje da širimo svoje distributivne i logističke kapacitete. U protekle dvije godine zaposleno je 40 radnika, a sa proširenjem kapaciteta očekujemo da se taj broj poveća - naveo je Cerovina.

Slika

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović istakao je da „Nelt“ zapošljava veliki broj radnika sa područja ove lokalne zajednice, te da je to jedna od najvećih kompanija u BiH koja se bavi distribucijom i logistikom.

- Veoma sam ponosan što se kompanija Nelt nalazi na području opštine Istočna Ilidža - istakao je Božović i dodao da je za investitore, kao što je „Nelt“, veoma značajan pristup magistralnom putu.

Prema njegovim riječima, u narednoj godini opština će nastaviti da radi na razvijanju ove poslovne zone, te izgradnje mosta preko rijeke Željeznice, kako bi stvorili uslove za dolazak novih investitora na površini od 200 dunuma zemlje.

- Iduće godine završamo kanalizaciju, tako da ćemo imati jednu od rijetkih poslovih zona na području Istočne Ilidže koja će imati gas, fekalnu i kišnu kanalizaciju, vodu, struju i ostale neophodne stvari - rekao je Božović.

Komentari 0
Najčitanije
  • Obustavljena potraga za Božom Lopatićem zbog opasnosti od mine
    19h 12m
    1
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    20h 56m
    1
  • U potragu za Božom Lopatićem uključen tim za spašavanje
    18h 36m
    0
  • Potraga za Božom Lopatićem u koritu Miljacke
    21h 55m
    2
  • Međunarodni dan porodice
    22h 29m
    1