Izložba slika Duška Bojanića u Muzeju manastira Žitomislić

31.07.2021. 19:52
0
IZVOR: Katera

U muzeju manastira Žitomislić od 6. do 26. avgusta 2021. godine će se održati izložba pod nazivom ”Vibrantna tišina prostora” akademskog slikara Duška Bojanića iz Banja Luke.

U radovima koji će biti prikazani na izložbi „Vibrantna tišina prostora“ ponovo se vraća u svijet predmetnosti, s tim što sada naslikan predmet, poslije burne avanture sa apstrakcijom više nije mogao da bude onaj isti – klasično slikani predmet.

Iza njega sada stoji apstraktno razmišljanje.

Izloženi su radovi na platnu i papiru. Tematika je mrtva priroda, pejzaži, enterijeri i apstrahovani motivi.

Trenutno je mrtva priroda nešto što je u središtu njegove pažnje i svi ovi motivi su naposlijetku podređeni analiziranju prostora kojeg kontinuirano istražuje i razvija.

Povod za izlaganje izvan Banja Luke bio je da se radovi prezentuju javnosti široj ragiji, da se otvore potencijalne mogućnosti za nove likovne projekte i da se stečeno likovno znanje javnim nastupom artikuliše i poveže s posmatračima u ovom dijelu Mostara i Hercegovine.

Bojanić je rođen 1985. godine u Banja Luci, gdje je i Akademiju likovnih umjetnosti završio 2016. godine u klasi prof. Jelene Karišik.

Izložbu će otvoriti gradonačelnik Prijedora Dalibor Pavlović i gradonačelnik Mostara Mario Kordić.

Prisutnima će se obratiti ispred Muzeja Žitomislić Irina Kolak-Mandić.

Slika

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Godišnjica brutalnog ustaškog ubistva 150 nedužnih i srpskog slikara Save Šumanovića Godišnjica brutalnog ustaškog ubistva 150 nedužnih i srpskog slikara Save Šumanovića
Godišnjica smrti slikarskog genija Van Goga Godišnjica smrti slikarskog genija Van Goga
Manastiru Žitomislić vraćen grb osnivača Manastiru Žitomislić vraćen grb osnivača
Najčitanije
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    13h 54m
    11
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    15h 45m
    0
  • Četvorica pritvorenika u Vojkovićima stupila u štrajk
    5h 15m
    3
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici u Rogatici
    12h 0m
    0
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    16h 30m
    0